My jsme Noční vlci, tvrdili motorkáři a položili v Česku květiny. Máme foto a víme více

30.04.2015 19:31

Motorkáři se znakem Putinových Nočních vlků na bundách se objevili ve čtvrtek odpoledne v Hrabyni. Přivítat je přišly desítky lidí, kteří se s nimi fotografovali a podávali jim ruce. Kromě slov díků zaznívalo mezi lidmi i toto vysvětlení, proč do Hrabyně přijeli: „Demokracie dostala po hubě, tak jsem přijel. Jinak by mi byli Noční vlci ukradení.“

My jsme Noční vlci, tvrdili motorkáři a položili v Česku květiny. Máme foto a víme více
Foto: Daniela Černá
Popisek: Noční vlci v Hrabyni.

Fotogalerie: - Noční vlci v Hrabyni

Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.
Noční vlci v Hrabyni.

Pár lidí postávalo ve čtvrtek odpoledne před Památníkem II. sv. války v Hrabyni. Někteří přijeli na motorkách a čekali na příjezd Nočních vlků, jež se podle informací z různých zdrojů mohli na místě objevit. „Máme plnou hubu svobody a demokracie a pak 20 motorek nepustí přes hranice. To je jediný důvod, proč jsem tady, jinak by mi byli nějací Noční vlci úplně ukradení. Demokracie dostala po hubě, tak jsem si říkal, že se půjdu podívat,“ popsal pan Mirek z Opavy, který na motorkáře čekal. „S nimi asi nepojedu. Když vidím, jak je to organizované, tak zrovna nemusím být na nějakém seznamu,“ dodal.

Další lidé přišli navštívit památník a o tom, že by tam měla dorazit kontroverzní skupina motorkářů, se dozvěděli v podstatě náhodou: „Nevěděla jsem, že sem přijedou, přišli jsme jen položit kytky. Divila jsem se, že tu nevisí ruská vlajka. Je to trochu divné,“ uvedla paní Marta, která přijela do Hrabyně s rodinou.

Vzpomínáme na své předky, řekl jeden z ruských motorkářů

Skupina rusky mluvících motorkářů dorazila asi kolem čtvrté hodiny, prohlédli si památník, položili květiny a debatovali s desítkami lidí, kteří se tu postupně začali scházet. Většina z lidí, kteří přišli, ruštinu ovládala nebo se omezila na jednoduché podání ruky. U památníku pořizovali motorkáři fotografie, nechali se fotit také s lidmi, kteří je o společné foto žádali. Někteří ujišťovali motorkáře, že situaci dobře znají, protože sledují informace na internetu, a že je pro ně nejdůležitější udržení míru. „Máme tady cestu, vzpomínáme na své předky, na své lidi, kteří zde zahynuli,“ vysvětlil jeden z ruských motorkářů pro ParlamentníListy.cz.

Zaměstnanec památníku: Jsou tu s dobrým úmyslem, nepřijeli dělat bordel

Cíleně na setkání s Nočními vlky přišel pan Čestmír Böhm. „Jsem motorkář a tam, kde se scházejí, jezdím. Mrzí mě, že akce takto dopadla,“ uvedl. Na setkání s ruskými motorkáři se vybavil i plackou s prezidentem Milošem Zemanem. „Nosím ji celkem běžně. Musím říct, že jsem sice prezidenta nevolil, protože si myslím, že tak malá země, jako jsme my, ani prezidenta nepotřebuje. Když už ho ale máme, tak ho podporuji,“ vysvětlil. Setkání s motorkáři přihlíželi i zaměstnanci místního památníku. Jeden z nich okomentoval situaci pro ParlamentníListy.cz takto: „Myslím si, že to není špatný nápad. Kdyby celou situaci politici zbytečně nenafoukli, dopadlo by to jinak. Policie by měla vše pod kontrolou a byl by klid. Nemuselo by docházet k takovým věcem jako dnes, že se každý bojí něco říct. Já jim fandím, proč ne. Vždyť jsou tu s dobrým úmyslem, nepřijeli dělat bordel. Jsou milí, příjemní, a to, že přijeli uctít památku, vůbec není na škodu,“ uvedl Milan Rozmus.  

Slovensko bránit vstupu motorkářů nebude

Cesta Nočních vlků, která má vést přes Česko, Slovensko a Rakousko do Německa, vyvolává v zemích Evropské unie obavy a odpor. Ruští motorkáři, jejichž vůdce Alexandr Zaldostanov je na americkém sankčním seznamu, jsou často označováni za nacionalisty a násilníky, kteří se spoléhají na otevřeně deklarovanou podporu od ruského prezidenta Vladimira Putina. Slovensko neplánuje bránit vstupu ruských motorkářů. „Pokud mají schengenská víza, tak je na slovenské území musíme vpustit,“ řekl dnes ČTK Petar Lazarov z tiskového odboru slovenského ministerstva vnitra.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…