My jsme lídrem, oznámila v rozhlase Markéta Pekarová z TOP 09

11.02.2019 17:33

Do křesla pro hosta pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla pozvána první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která mimo jiné prozradila, s kým si umí představit spolupráci. U ODS zvedla varovný prst. Tato strana je prý občas blíž hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

My jsme lídrem, oznámila v rozhlase Markéta Pekarová z TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Hned v úvodu dáma konstatovala, že malé pravicové strany – TOP 09, STAN a KDU-ČSL – by měly hledat možnosti spolupráce. V tuto chvíli jsou sněmovní volby ještě daleko, ale STAN a TOP 09 by mohly spojit síly už v květnových volbách do Evropského parlamentu. „Myslím, že bychom to měli být schopní oznámit už v příštím týdnu,“ prozradila s tím, že se předpokládá spolupráce těchto stran i pro krajské volby a snad i pro příští volby sněmovní.

TOP 09 prý už hledá cesty ke spolupráci a hledá je velmi intenzivně. „Já mám svědomí čisté. Co se týče TOP 09, tak jme lídrem těchto jednání. Nové vedení TOP 09 si tento směr dalo jako jeden ze svých hlavních cílů. Důležité je, abychom si odpustili vzájemné křivdy a různá pochybení a spolupracovali. Kupříkladu lidovci však dnes říkají, že jsou konzervativnější než současné vedení TOP 09, takže se odmítají spojovat. Ale já myslím, že bychom neměli říkat nikdy a že možná nové vedení KDU-ČSL uzná, že je dobré se spojovat,“ zadoufala.

Pokud jde o spolupráci s ODS, Pekarová byla poměrně opatrná. TOP 09 a ODS se prý shodnou v řadě ekonomických témat, ale určitá část volá po odchodu Česka z EU, čímž se blíží víc Tomiu Okamurovi než TOP 09. „To by toto křídlo muselo být podstatně marginalizováno, a to teď nevidíme, naopak se mi zdá, že posiluje,“ upozornila.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Pekarové se zdá, že současnému předsedovi TOP 09 se daří naplňovat svůj program. „Já se domnívám, že je úspěšný v tom, co si vytyčil, a to je spolupráce těch jednotlivých subjektů,“ uvedla dáma. Zdá se jí logické, že je Pospíšil lídrem TOP 09 do eurovoleb, neboť je to zkušený europoslanec.

Pozornost věnovala i důchodové reformě, kterou je podle jejího názoru třeba provést. Lidé prý musejí vědět, že si musejí spořit na podzim života sami, pokud tedy jen trochu mohou. Levicovým politikům se tento plán sice nelíbí, ale podle Pekarové na to stejně jednou dojde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…