My vám sem dáme uprchlíky. Dejte nám seznam prázdných domů, říká vnitro

22.07.2015 7:24 | Zprávy
autor: mp

Kam s nimi? Tuto otázku si teď pokládá Ministerstvo vnitra ve vztahu k uprchlíkům. Česko se dobrovolně zavázalo, že přijme několik stovek uprchlíků, jen se zdá, že teď neví, kam s nimi. Hledá nevyužívané prostory jiných resortů, kde by se mohli běženci ubytovat. Problém ovšem je s kvalitou dlouho nevyužitých budov. A navíc, ne každému se plán ministerstva líbí.

My vám sem dáme uprchlíky. Dejte nám seznam prázdných domů, říká vnitro
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

„Ministerstvo vnitra si uvědomuje, že krizové scénáře na využití dalších budov pro ubytování uprchlíků se nebudou radnicím líbit. Požaduje proto od dalších úřadů, aby mu dávaly tipy zejména na objekty, které leží stranou obcí, mimo městskou zástavbu a které by obyvatelům jako zařízení pro imigranty nevadily,“ píše středeční MF Dnes.

Volné objekty může poskytnout např. Ministerstvo obrany. Další možností jsou budovy, které původně využívali azylanti, ale potom, co z Česka odešli, zůstaly volné. Má to ovšem háček, jak ukazuje příklad ze Stráže pod Ralskem. Stát v obci požádal o využití prostorů pro azylanty, které v obci existovaly. „Odpověď byla negativní, protože dnes už nemáme ani takové množství bytů, abychom uspokojili naše občany,“ uvedl včera starosta Stráže pod Ralskem Zdeněk Hlinčík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…