Mynáři, ty ku...! ,,Kauza prase”: Dosud nejtvrdší útok. I FOTO. A TV NOVA tomu dala korunu

21.04.2020 7:05

Internetová televize Mall.tv Luďka Staňka přinesla pravidelné zpravodajství o koronaviru. Mimo jiné se hovořilo o zabijačce, která proběhla v penzionu v Osvětimanech kancléře Vratislava Mynáře. "Některá prasata jsou si rovnější," zní titulek reportáže. Reportáž o tomto natočila i TN.cz.

Mynáři, ty ku...! ,,Kauza prase”: Dosud nejtvrdší útok. I FOTO. A TV NOVA tomu dala korunu
Foto: Reprofoto: Mall TV
Popisek: Koláž Ludvíka Staňka - Miloš Zeman a Vratislav Mynář

Nejrve Staněk na Mall.tv hovořil o tom, jak se postupně rozvolňují opatření. "Jak se nám bude všem dýchat, když se konečně otevřely provozovny jako smaltér, brašnář, kovotepec nebo platnéř? Co má tohle sakra bejt, to žijeme v 16. století? Tohle někdo potřebuje, nebo to vláda prostě vybírala podle songu: Tady je tesař, klempíř, zedník a ten, co otesává kameny, je kameník," ptal se Staněk a pustil herce Jana Wericha z filmu Císařův pekař, pekařův císař. 

"Zatímco kromě pár cechů a psích salonů zůstává Česko neprodyšně uzavřeno, existují krizové situace, v kterých se striktními zákazy nemusíte vůbec, ale ani trochu, řídit. Musíte ale splnit dvě základní podmínky. Za prvé: být tak trochu kurva a za druhé být hradním kancléřem Miloše Zemana," uvedl Staněk. Na začátku pořadu byla také k vidění na krátkou chvilinku koláž prezidenta Miloše Zemana a kancléře Vratislava Mynáře v nelichotivých prasečích maskách.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jde o zabijačku, kterou kancléř pořádal ve svém penzionu v Osvětimanech. "Jak už říkal George Orwell, některá prasata jsou si rovnější. No neříkejte, že jste byli tak naivní a čekali, že to bude třeba prezidentovi vadit," sdělil Staněk. Prezident Miloš Zeman se k ní vyjádřil v neděli v rozhovoru pro Frekvenci 1. "Dověděl jsem se následně o ní a četl jsem to i v Blesku, ale vážil jsem si Frekvence 1, a teď vidím, že jste bulvární stanice. Ale jednu větu, protože více za to nestojí, vám řeknu. To prase nebylo nemocné, to prase bylo hladové. A to prase bylo hladové proto, protože penzion je zavřený, a neexistují zbytky potravin a prase by umřelo hlady. A prosím vás, pojďme od toho a bavme se o důležitějších věcech,“ dodal.

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26942 lidí

"Kdo řeší, že hradní kancléř nedodržuje zákony, je bulvár! Narozdíl od Blesk, který si pan prezident s chutí přečetl," reagoval na zmínku o bulváru Staněk.

"Určitě to celé má nějaké logické vysvětlení. Já si říkám, že mohlo jít o nějaký nácvik na další akci u příležitosti 28. října nebo tak něco," řekl Staněk a pustil ukázku z filmu Hannibal. 

O zabijačce pak informovala TV Nova, která v Televizních novinách přinesla zprávu o tom, že zabíjačku hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech bude nejspíš řešit Krajská hygienická stanice ve Zlíně. Podnět hygienikům dál ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Počínání kancléře odsoudil i premiér Andrej Babiš. 

"Policisté celou událost prověřují a o výsledcích budou informovat krajskou hygienickou stanici jakožto správní orgán příslušný k projednání případného přestupku," uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Na Nově také zazněla slova veterinářky, která se vyjadřovala k tomu, že by prase podle Mynářových slov stejně pošlo, protože prase bylo hladové. Penzion totiž v době koronaviru nemůže fungovat a nejsou zbytky jídel. 

"Jestli bylo krmené jenom rajskou a knedlíky, tak to je úplně špatná výživa toho prasete, protože kromě toho mělo mít žrádlo, které je jakoby určené pro čuníky. Se prase dá krmit vším možným, že jo, jsou brambory, furt jsou otevřený prodejny s krmivama," řekla veterinářka.

"Před pár minutami jsem s nadšením sledoval, že TV Nova uvedla nějaké české vysílání Monty Pythonů. Řval jsem u toho smíchy, neboť 3 minuty ve zprávách probírali, co žralo prase kancléře Mynáře. Pak mi došlo, že to není sranda, ale že to myslí vážně a řval jsem smíchy ještě více," okomentoval na svém facebookovém profilu Petr Paulczynski.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

18:39 Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

Elektřina zdražuje. Proč se tak děje? „Zdražují se všechny vstupy pro výrobu elektřiny – uhlí, plyn,…