Mynářův první úkol: Hned po nástupu do funkce se pustil do rekonstrukce

26.07.2013 6:45

Hradní kancléř Vratislav Mynář měl hned po nástupu do funkce plné ruce práce. Místo svého nového zaměstnání ovšem dříve řešil bydlení a úpravu kancelářských prostor. Podle zjištění MF Dnes dohlížel na rekonstrukci státních bytů, které jsou určeny právě pro prezidentské kancléře.

Mynářův první úkol: Hned po nástupu do funkce se pustil do rekonstrukce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář
reklama

A nešlo jen o malování nebo stěhování nábytku. Došlo i na rekonstrukci podlah či na novou kuchyň a koupelnu. Úpravy za celkem milion a půl korun musely být podle podmínek smlouvy hotové do konce dubna.

Hrad sice odmítl potvrdit, že se prostory upravovaly pro Mynáře, podle informací deníku se ale byl na průběh přestavby několikrát podívat a rozhodoval i o vybavení a vzhledu interiéru.

Zalíbil se mu Jaklův byt

Ačkoli je byt v přízemí, který je už delší dobu nepoužívaný, po rekonstrukci zcela připraven k nastěhování, nikdo v něm stále nebydlí. Přímo nad tímto prostorem se totiž uvolnila další bytová jednotka, ze které se odstěhoval šéf poradců exprezidenta Ladislav Jakl. A i tady začala rekonstrukce a opět na ni hradní kancléř chodí dohlížet.

MF Dnes spekuluje, že se Mynářovi víc zamlouvá byt s lepší dispozicí, a zařídil tudíž opravy i zde. Stěhovat by se mohl v půli srpna, kdy by už měly být práce hotové. Zda bude novým nájemníkem, nechtěl ale mluvčí David Šebek komentovat. Napsal jen, že správa Hradu upravuje byty kvůli "existenci poptávky po nájemním bydlení".

Deník upozorňuje, že rekonstrukce bytů není jediná Mynářova stopa na Pražském hradě. Pustil se prý také do úprav kanceláře a několika přilehlých místností, za něž Hrad zaplatil celkem 2,7 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…