NKÚ zažaloval Poslaneckou sněmovnu

14.02.2011 14:36 | Zprávy
autor: par, čtk

Nejvyšší kontrolní úřad zažaloval Poslaneckou sněmovnu. Chce, aby soud zakázal poslancům kontrolovat hospodaření úřadu pouze na základě jejich vnitřního předpisu.

NKÚ zažaloval Poslaneckou sněmovnu

Nejvyšší kontrolní úřad podal u Městského soudu v Praze žalobu. Domáhá se v ní, aby soud znemožnil poslancům ze sněmovního kontrolního výboru jejich opakované snahy o kontrolu hospodaření úřadu podle vnitřního předpisu, který si kvůli tomu výbor schválil.

Poslanci se tak prý snaží prověřit údajné plýtvání penězi v úřadu již od roku 2009, zatím ale neúspěšně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Rozšíření EU a NATO – Ukrajina

Odmítáte přijetí Ukrajiny do EU a NATO teď nebo navždy (třeba za 10 let)? Nemyslíte, že by měla dostat šanci jako jiní i my se do institucí zapojit? Samozřejmě když proto splní podmínky

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celý příběh zákona, kvůli kterému s tím sekla Šichtařová

4:46 Celý příběh zákona, kvůli kterému s tím sekla Šichtařová

V úterý Poslanecká sněmovna pustila do druhého čtení unijní nařízení DSA. Poslankyně Markéta Šichtař…