Na ČT bylo kvůli koaliční roztržce stran hazardu dusno. Kdyby byl Babiš chlap, přijde mi to říct do očí. A on místo toho pošle mouřenína! soptil lidovec Bartošek. Poslanec Volný (ANO), který to přišel za šéfa žehlit, marně oponoval

12.10.2015 23:23

Poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Jan Volný (ANO) byli hosty první části Událostí, komentářů. Hovořili o výroku Andreje Babiše o tom, že jsou pánové Jan Bartošek, Ladislav Šincl (ČSSD) a Miroslav Kalousek (TOP 09) zlobbovaní hazardem.

Na ČT bylo kvůli koaliční roztržce stran hazardu dusno. Kdyby byl Babiš chlap, přijde mi to říct do očí. A on místo toho pošle mouřenína! soptil lidovec Bartošek. Poslanec Volný (ANO), který to přišel za šéfa žehlit, marně oponoval
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

Podle Jana Volného nebylo toto nejnovější Babišovo vyjádření v době, kdy se novela zákona o zdanění hazardu projednává, úplně nejšťastnější, ale musí se to podle něj vzít v širším kontextu. „Nešťastné bylo včerejší vyjádření pana Bělobrádka u pana Moravce. Chtěl bych ale podotknout, že se mi zdály některé kroky pana Bartoška dost nestandardní,“ řekl Volný.

„Dva kroky z mnohých pan kolega Závodský, který je na ministerstvu nominant KDU-ČSL, podal svůj návrh na nový zákon, ze kterého pan místopředseda Bartošek vytáhl střeva a podal to jako svůj protinávrh, což je u koaličního partnera poněkud nestandardní,“ vysvětlil Volný s tím, že druhý krok, který mu nepřišel úplně košer, že Bartošek navrhl zákon po Kalouskových obstrukcích. „Je divné, když jeden poslanec na základě svého rozhodnutí popírá dohodnutý koaliční model, aniž to na té koalici probere,“ dodal.

„Zvláštní je, že se musím hájit,“ řekl v pořadu na svou obranu místopředseda lidovců s tím, že mu toto jednání připomíná praktiky StB. „Něco na tebe hodím a ty si s tím dělej, co chceš,“ zlobil se Bartošek v televizi. „Moje harmonizační novela řeší boj s černým hazardem. Kdyby byl Andrej Babiš chlap, tak tady sedí vedle mě a řekne mi to do očí a neposílá mi sem na konfrontaci s prominutím mouřenína,“ vrátil Bartošek úder Babišovi.

„Velký nový zákon musí projít notifikací, kterou by musela samozřejmě projít i novela pana Bartoška. Ale jde o to, že bylo dohodnuto, že to projde s čísly sazeb 23, 28 a 110. A přijde pan Bartošek a řekne, že to chce 23, 28 a 80, což je snížení sazeb pro hazardní průmysl,“ vysvětlil Volný, co se jeho hnutí nelíbí.

„Mám materiál z Ministerstva financí, že v případě enormního zdanění dojde k neefektivnímu zdanění, k nevybrání peněz a vedlo by to k černému hazardu. Ptal jsem se pana Babiše, jestli je to jeho stanovisko nebo ministerstva. A jak je možné, že navrhujete zdanění bez nějaké ochrany hráčů,“ reagoval na jeho slova rozzlobený Bartošek.

Kvůli tomu, že něco dlouho trvá, to nezničíme

V závěru svého vystoupení se oba pánové ještě věnovali výroku Pavla Bělobrádka o tom, že jsou Babiš a jeho hnutí nedemokratičtí a že ministr chce bořit demokratické hodnoty. „Pan Babiš nechce bořit demokratické postupy, ale i kolegové z KDU moc dobře vědí, co to znamená, když zdržují. Jsme skoro poslední v Evropě, kdo nemá omezené výstupy,“ vysvětlil dále Volný, proč to jeho hnutí naštvalo.

Ing. Jan Bartošek

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • místopředseda PS PČR

Podle místopředsedy lidovců je ministr financí ve své pozici nešťastný, protože nemůže ve sněmovně využít svoje miliardy. „Uznávám, že systém není mnohdy příjemný, ale důležitá je ta je svoboda,“ zdůraznil Bartošek, co mu přijde na parlamentní demokracii významné. „Kvůli tomu, že něco dlouho trvá, neosekáme přece demokratické principy v Poslanecké sněmovně,“ poznamenal pak.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ruská kolona měla na Václaváku většinu, soudí poslankyně Decroix. Demonstrace nevadí, ale musí být v souladu s demokracií

12:20 Ruská kolona měla na Václaváku většinu, soudí poslankyně Decroix. Demonstrace nevadí, ale musí být v souladu s demokracií

„Dítě Evropy“, poslankyně Eva Decroix (ODS) opět označila účastníky protivládních demonstrací za „ru…