Na Hradě bylo oceněno sto nejlepších českých firem a osobností. Cenu převzal i majitel Synotu a senátor Ivo Valenta

27.11.2015 22:55

Již dvacátý ročník „Českých sto nejlepších“ vyvrcholil dnes večer ve Španělském sále Pražského hradu slavnostním galavečerem. Soutěž pro české firmy a osobnosti pořádá Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. Moderátoři Jolana Voldánová a Daniel Takáč vyhlásili nejúspěšnější firmy působící v ČR v osmi kategoriích a také úspěšné ženy a muže v soutěžích Lady Pro a Gentleman Pro. Ve čtvrté kategorii Dynamický růst a stabilita převzal ocenění majitel skupiny Synot, senátor Ivo Valenta, který byl oceněn za byznys v oblasti herních a videoloterijních terminálů i za jejich profesionální servis.

Na Hradě bylo oceněno sto nejlepších českých firem a osobností. Cenu převzal i majitel Synotu a senátor Ivo Valenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Galavečera se nakonec nezúčastnil ohlášený prezident Miloš Zeman. Z politiků přišli ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a také místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Pěveckou hvězdou večera se stala známá muzikálová zpěvačka Dasha.  

V první kategorii cestovní ruch a hotelnictví byla oceněna mimo jiné Česko-izraelská smíšená obchodní komora, jež se zabývá obchodními misemi českých i izraelských politiků. Oceněn byl i Exim holding, který v České republice působí již od roku 1993. Ceny v této kategorii předával kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář. Zaměstnanost a družstevnictví byly druhou kategorií, kde se přebírala ocenění. Namátkou zmiňme družstvo Granát z Turnova, které vyrábí šedesát let originální šperky, jež jsou známy po celém světě. Bodovala také výrobní družstva Dřevotvar či Plzeňské dílo, které vyrábí elektronické komponenty pro automobilový průmysl. Ve třetí kategorii soutěžily firmy zabývající se komunikačními a informačními technologiemi. Bodovaly mimo jiné firmy Elcom či Kodasit. Ve zmíněné čtvrté kategorii, dynamický růst a stabilita, kde uspěl Synot Ivo Valenty, byly oceněny třeba i Trade Group či Fenix Group.

Fotogalerie: - Českých 100 nej

Galavečer Českých 100 nejlepších s udílením cen, k...
Galavečer Českých 100 nejlepších s udílením cen, k...
Senátor Ivo Valenta
Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach
Galavečer Českých 100 nejlepších s udílením cen, k...
Kancléř Vratislav Mynář s chotí


Ve druhé části z osmi oceňovaných kategorií soutěžily firmy ze stavebnictví a dopravy. Podle Karla Muzikáře z pořádající společnosti Comenius jde o odvětví, které má i politické dopady a v současnosti se mu daří výborně. Ocenění obdrželo Pozemní stavitelství Zlín, jež je výrazným moravským hráčem ve stavebnictví. V oblasti dopravy si odneslo ocenění Řízení letového provozu ČR mimo jiné za výborné služby při komerčních nabídkách školení leteckého personálu. Ceny se dočkal i Výzkumný ústav železniční s padesátiletou zkušeností v poradenství drážních systémů. Ocenění v této kategorii předával ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Ve velmi významné šesté kategorii zemědělství a potravinářství převzali ceny statkář Karel Kuthan a zejména mlékárna Olma, která je se 430 zaměstnanci druhou největší mlékárnou u nás a specializuje se na jogurty. Radovat se mohlo i Rybářství Třeboň, které svou produkcí sladkovodních ryb patří mezi největší v Evropě. V  sedmé kategorii zdraví, vzdělání a humanita bodovala Nadace Dobrý Anděl, která za čtyři roky dokázala zajistit 225 milionů korun pro onkologicky nemocné děti, a také největší nemocnice u nás, pražský Motol. Poslední kategorií pak byly invence, nasazení, export a zisk. Uspěli mimo jiné Brisk Tábor, který produkuje zapalovací svíčky, či nástrojařská firma Ina Lanškroun.

Vyvrcholením večera se stalo předání ocenění v kategoriích Lady Pro a Gentleman Pro. Ty mají ocenit vklad žen – manažerek, které si zachovaly při vší náročnosti svých profesí a starost o děti své ženství. Uspěly mimo jiné Jana Moravová z firmy Mountfield, Kateřina Redlová z vedení Cizinecké policie, Lenka Rovná, prorektorka UK, Lenka Tesca Arnoštová, náměstkyně ministra zdravotnictví, či Karolína Topolová, manažerka v AAA Auto. Gentleman Pro je kategorií mladou. Začala být udělována teprve v roce 2006, kdy ji obdržel Tomáš Baťa. U gentlemanů se cení především zralost, zkušenost a rozvážnost. Letos těmto kritériím vyhověli mimo jiné náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář, lékař a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek či známý advokát Josef Lžičař.

Galavečer „Českých 100 nejlepších“ gradoval předáním diplomů, společnou fotografií oceněných a společenským setkáním v prostorách Hradu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…