Na Klárově bude happening proti podobě zákona z pera ministryně Marksové

7. 3. 2017 6:10

Proti navrhované podobě zákona o sociálním bydlení budou dnes odpoledne protestovat lidé na pražském Klárově. Happening svolala iniciativa Mít svůj domov, která kritizuje předlohu vypracovanou ministerstvem práce a sociálních věcí.

Na Klárově bude happening proti podobě zákona z pera ministryně Marksové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto - byty v panelovém domě

Podle iniciativy materiál obsahuje rizika a hrozí, že kvůli tomu desítky tisíc lidí skončí na ulici nebo v nových ghettech. Návrh zákona o sociálním bydlení ve středu projedná vláda.

Součástí dnešního happeningu bude odhalení pomníku dětem bez domova. Podle iniciativy Mít svůj domov žije v Česku na ubytovnách, v azylových domech či v ústavech kolem 18 000 dětí.

Iniciativa Mít svůj domov zastřešuje organizace na pomoc lidem v tísni a odborníky na sociální problematiku. Na současné podobě návrhu zákona se iniciativě nelíbí, že norma neukládá obcím povinnost zapojit se do systému sociálního bydlení. Kritizuje také, že předloha neobsahuje harmonogram, dokdy musí být vyřešena bytová nouze nejzranitelnějších skupin osob. Iniciativa rovněž prosazuje vznik úřadu, který by byl zodpovědný za regulaci sociálního bydlení.

Přijetí zákona o sociálním bydlení má současná vláda ve svém programu. Původně měl platit od letošního ledna. Kvůli neshodám koaličních politiků se přípravy protáhly. Počítá se s platností od ledna 2018. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil normu za jednu z deseti priorit kabinetu pro zbytek volebního období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …