Na Nemocnici na Homolce se zaměřila Bradáčová

31. 7. 2014 7:10

Protikorupční policie prošetřuje více podezřelých obchodů pražské Nemocnice Na Homolce. Podle MF Dnes je těchto nejasných obchodů více, než se původně vědělo, a pocházejí z éry ředitele Vladimíra Dbalého. Jen na zakázce digitalizace chorobopisů údajně vznikla škoda přes 56 milionů korun.

Na Nemocnici na Homolce se zaměřila Bradáčová
Foto: homolka.cz
Popisek: Nemocnice Na Homolce
reklama

Údajně má jít o zakázky na právní poradenství, pronájem skladů, IT služby, nákupy na kardiologii i gama nože. Podle informací MF Dnes chystá policie další obvinění. „Prověřujeme tuto věc komplexně. Jde o zakázky zadané v období bývalého vedení nemocnice,“ říká vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Škody jsou podle vyšetřovatelů vysoké. Přesahují údajně 150 milionů korun. „Obvinění měli podle policie jednat jako organizovaná skupina, která zmanipulovala veřejnou zakázku Nemocnice Na Homolce na digitalizaci chorobopisů, a tímto jednáním měli způsobit Nemocnici Na Homolce škodu ve výši nejméně 56 887 994 Kč a získat pro sebe neoprávněný prospěch nejméně 53 milionů korun,“uvádí státní zástupce Zdeněk Matula.

Podezřelé zakázky Nemocnice Na Homolce před několika lety vyšetřovalo pražské městské státní zastupitelství, ale případ odložilo. Vrchní státní zastupitelství pod vedením Lenky Bradáčové se k některým kauzám vrátilo a po prověření v případě Homolky případ znovu otevřelo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…