Na Slovensku začne dvoudenní schůzka prezidentů zemí V4

11.10.2018 6:59 | Zprávy

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku dnes dopoledne začne dvoudenní schůzka prezidentů čtyř středoevropských zemí, které společně tvoří takzvanou visegrádskou čtyřku (V4). Tradiční summit prezidentů Česka, Slovenska, Maďarska a Polska tentokráte hostí hlava slovenského státu Andrej Kiska, jehož země nyní V4 předsedá. Českou republiku bude reprezentovat prezident Miloš Zeman.

Na Slovensku začne dvoudenní schůzka prezidentů zemí V4
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Kiska

Podle slovenské prezidentské kanceláře budou státníci na schůzce na Štrbském Plese diskutovat o situaci v Evropě či o vlivu moderních technologií na společnost a ekonomiku. Hovořit by měli rovněž o sociální politice, stárnutí populace nebo o řešení problémů romské komunity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Šmírování

Je evidentní, že se EU snaží prosadit to šmírovaná lidí za každou cenu. Zajímá mě, kdo za tím stojí a proč to pořád řeší, když co vím, je většina členských států proti? Nebo vy jste snad pro?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura v Bratislavě napravuje poškozené vztahy

12:48 Okamura v Bratislavě napravuje poškozené vztahy

První návštěva Tomia Okamury ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny mířila do Bratislavy s jednoznač…