Na chvostu. Lidé Hřiba nemají rádi, ukázalo se

10.06.2021 9:54

Společnost Sanep uveřejnila průzkum oblíbenosti. Katastrofálně dopadl hejtman Zlínského kraje z hnutí ANO Radim Holiš, který ve funkci nahradil lidovce Jiřího Čunka. Neslavně dopadl i pražský primátor Zdeněk Hřib. Pirátský primátor hlavního města Prahy se ocitl na předposledním místě žebříčku oblíbenosti. Průzkumy z minulých let ukazují, že pražští primátoři často nebyli příliš oblíbení.

Na chvostu. Lidé Hřiba nemají rádi, ukázalo se
Foto: Screen Facebook
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib na sáňkách

Agentura Sanep uveřejnila průzkum oblíbenosti hejtmanů. Nejhůře si v něm vede hejtman ANO ve Zlínském kraji Radim Holiš. V dubnu mu fandilo 20,6 procent obyvatel kraje, v červnu už je to jen 19,9 procenta dotázaných.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16047 lidí

Nijak slavně si nevede ani pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib. Tomu v dubnu fandilo 23,4 procenta respondentů a v červnu je to 21,1 procenta.

Není bez zajímavosti, že pražským primátorům se v žebříčku oblíbenosti dlouhodobě příliš nedaří. V červu 2014, tedy před sedmi lety, byl podle průzkumu agentury Sanep nejpopulárnějším hejtmanem Michal Hašek z ČSSD vládnoucí v Jihomoravském kraji. Ten byl oblíbený u 52,1 procenta dotázaných. Tehdejší pražský primátor za TOP 09 Tomáš Hudeček se těšil oblibě u 24,5 procenta lidí a skončil třetí od konce. Tehdejší hejtman Zlínského kraje za ČSSD Stanislav Mišák skončil s 39,1 procenty na pátém místě. Vedl si tedy podstatně lépe než dnes Holiš.

V květnu 2020 důvěřovalo Jiřímu Čunkovi přes 43 procent lidí a jako zlínský hejtman stál před rokem v čele tohoto žebříčku.

V květnu 2018 byl na tom podle agentury Sanep nejlépe také lidovec Jiří Čunek s podporou 46,3 procenta dotázaných. Tehdejší pražská primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová se těšila oblibě u 22,1 procenta dotázaných a skončila čtvrtá od konce.  

Dnes je nejoblíbenějším hejtmanem Jihočech Martin Kuba se ziskem 45,3 procenta, v dubnu tohoto roku mu fandilo 45,2 procenta lidí.

Druhé místo obsadil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) se ziskem 44,5 procenta a třetí je Pardubický hejtman Martin Netolický, dnes jediný hejtman za ČSSD, se ziskem 39,6 procenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

22:08 Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

Očkování proti covidu-19 vyvolává velké názorové neshody nejen ve společnosti, ale i v oblasti vrcho…