Na jednu stranu odchází Jandák, na druhou Bernard. Zmizí ČSSD úplně? Komentátor Holec má jasno

12.06.2020 17:30

Bývalý plzeňský hejtman za ČSSD Josef Bernard se rozhodl sociální demokracii opustit. Zastupitelé ho poté odvolali z funkce hejtmana. Pár dní na to se ukázalo, že Bernard bude na hejtmana kandidovat znovu, ale tentokrát za hnutí Starostové a nezávislí. Vzhledem k tomu, že byl Bernard populárním hejtmanem, není to pro ČSSD dobrá zpráva. A podobných ran dostane ČSSD víc.

Na jednu stranu odchází Jandák, na druhou Bernard. Zmizí ČSSD úplně? Komentátor Holec má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

ČSSD má problém. Myslí si to alespoň komentátor Petr Holec serveru Info.cz, který poukázal na to, že jen pár měsíců před krajskými volbami sociální demokraty opustil populární exhejtman Josef Bernard. A navíc nebyl sám. Na problémy má ČSSD zaděláno i v Jihočeském kraji, kde někdejší hejtman této strany Jiří Zimola založil hnutí Změna 2020 a bude ČSSD konkurovat.

A jako by to nestačilo, barev ČSSD se zbaví i senátor Miroslav Antl, což je pro Lidový dům před senátními volbami neveselá zpráva. Čtvrtou ranou pro ČSSD je fakt, že bývalý ministr kultury za tuto stranu Vítězslav Jandák, bude v barvách ANO na Pelhřimovsku kandidovat proti ČSSD, proti Milanu Štěchovi.

Podle Holce za pár měsíců může přijít něco nečekaného. ČSSD může z krajů zcela zmizet a notně oslabit může i v Senátu.

„Po sněmovních, evropských a místních volbách by to byl čtvrtý volební debakl strany v řadě. Navíc jen rok (nanejvýš, pokud nebudou předčasné) před klíčovými sněmovními volbami, v nichž ČSSD podle některých předvolebních průzkumů hrozí další průšvih. O čelní místa na volebních kandidátkách stran se vždy vedly méně kamarádské bitvy, ostatně jde o moc a peníze. V Lidovém domě teď ale začínají mít opačný problém,“ uzavřel Holec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…