Na metanolu vydělalo mnoho politiků. Třeba Hanáková, píše politolog

22.09.2012 17:58

Podle politologa Josefa Mlejnka jr. vydělalo na metanolové aféře několik politiků. Jednou z nich je například ministryně kultury Alena Hanáková. A proč? Jednoduše se o jejích problémech s Národním divadlem už nepíše.

Na metanolu vydělalo mnoho politiků. Třeba Hanáková, píše politolog
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lahve vína, ilustrační foto
reklama

„Metanolová aféra a následná částečná prohibice zatím měly, kromě obchodních a konzumačních důsledků, i jeden patrně nezamýšlený, leč velmi citelný dopad: omezily či úplně vytěsnily jiná témata veřejného života,“ píše v LN politolog Josef Mlejnek jr.

„Celá společnost je tak vlastně otrávená metanolem, a to včetně zapřisáhlých abstinentů, neboť najednou nemá oči… pro nic jiného než pro metanol,“ dodává a poukazuje na několik konkrétních příkladů.

„Politicky na metanolu vydělala řada osob. Na jednom z prvních míst nutno jmenovat ministryni kultury Alenu Hanákovou, které hrozilo, že nové „nastavováni procesů“, jež nastavila v Národním divadle, vyvolá zpětnou vlnu v podobě přenastavování procesů na samotném ministerstvu kultury,“ zdůrazňuje. Podle Mlejnka ale metanol také zbrzdil pád Nečasovy vlády. Již se nepíše o „dalajlamistech“, rebelech v ODS či církevních restitucích.

Upozorňuje také, že alkohol pálený načerno může být se všemi provázaný – s policisty, celníky i politiky. „Možná proto vyšetřování tak dlouho trvá a možná i proto nakonec vyzní, podobně jako u jiných afér, do ztracena,“ obává se politolog.

„Prohibiční téma česká veřejnost pojala podobně jako většinu předchozích: povrchně a roztěkaně. Je to smutné, ale ani prohibiční flašce se na dno asi nepodíváme,“ uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…