Na metanolu vydělalo mnoho politiků. Třeba Hanáková, píše politolog

22.09.2012 17:58 | Zprávy

Podle politologa Josefa Mlejnka jr. vydělalo na metanolové aféře několik politiků. Jednou z nich je například ministryně kultury Alena Hanáková. A proč? Jednoduše se o jejích problémech s Národním divadlem už nepíše.

Na metanolu vydělalo mnoho politiků. Třeba Hanáková, píše politolog
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lahve vína, ilustrační foto

„Metanolová aféra a následná částečná prohibice zatím měly, kromě obchodních a konzumačních důsledků, i jeden patrně nezamýšlený, leč velmi citelný dopad: omezily či úplně vytěsnily jiná témata veřejného života,“ píše v LN politolog Josef Mlejnek jr.

„Celá společnost je tak vlastně otrávená metanolem, a to včetně zapřisáhlých abstinentů, neboť najednou nemá oči… pro nic jiného než pro metanol,“ dodává a poukazuje na několik konkrétních příkladů.

„Politicky na metanolu vydělala řada osob. Na jednom z prvních míst nutno jmenovat ministryni kultury Alenu Hanákovou, které hrozilo, že nové „nastavováni procesů“, jež nastavila v Národním divadle, vyvolá zpětnou vlnu v podobě přenastavování procesů na samotném ministerstvu kultury,“ zdůrazňuje. Podle Mlejnka ale metanol také zbrzdil pád Nečasovy vlády. Již se nepíše o „dalajlamistech“, rebelech v ODS či církevních restitucích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…