Na místě Havlova srdce je velezrada. Hladomor a gulag, i to je ruský folklór. Soukromník Baránek nechápe, kolik tu má fanoušků

26.04.2021 21:15

Politické klima v posledních dnech pořádně ohřívají nová zjištění bezpečnostních složek v kauze Vrbětice. Díky ní vyplouvají na světlo světa čeští rusofilové a zažívají těžký úder, říká Rudolf Baránek, zakladatel Strany soukromníků České republiky a hvězda podnikatelského hnutí už od devadesátých let. Ve svém komentáři k těmto událostem se pořádně opřel nejen do vládních členů, ale také do českého prezidenta a připomněl historicky známou ruskou agresi.

Na místě Havlova srdce je velezrada. Hladomor a gulag, i to je ruský folklór. Soukromník Baránek nechápe, kolik tu má fanoušků
Foto: archiv
Popisek: Rudolf Baránek

Anketa

Je Vladimir Putin nebezpečím pro Českou republiku?

5%
94%
hlasovalo: 36191 lidí

Českem otřásá kauza ohledně zapojení ruské tajné služby GRU do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 a podnikatel Baránek se v rámci těchto událostí nostalgicky vrací k nadšení lidí v listopadu 1989, tehdy by po čtyřiceti letech komunismu nikoho nenapadlo, jak bude vypadat skladba obyvatelstva v naší společnosti. „A už vůbec by nás nenapadlo, že 31 let po tzv. sametové revoluci stojíme před situací kdo s koho,“ podotýká s tím, že výrazná část našich spoluobčanů je minulostí nepoučitelná.

Ostře se pustil do příznivců všeho ruského, o kterých je v těchto dnech v rámci diplomatické roztržky s Ruskem slyšet výrazněji než kdy jindy. A také do Rusů samotných.

„Události, jako je opravdová aféra kolem výbuchu muničního skladu, vytáhnou na povrch, kolik je zde poblouzněných rusofilů. Jim prostě nestačí, že k ruskému folklóru patří vyvražďování vlastního obyvatelstva prostřednictvím hladomorů, gulagů apod.,“ hrozí se.

Rusofilům připomíná i to, že ti, k nimž vzhlížejí čtyřicet let, zotročovali národy v půlce Evropy a od momentu jejich říjnové revoluce, která byla v listopadu, a vyvraždění carské rodiny se chovají stejně doma i v zahraničí a bude to tak na věčné časy. „Orientální krutost a záludnost je jim vlastní,“ zdůrazňuje.

I v tomto případě podle Baránka však platí, že vše zlé je pro něco dobré. „Aféra kolem výbuchu muničního skladu způsobila, že Rus nedostane dostavbu Dukovan a že alespoň určité procento lidí se zamyslí. S velkým potěšením sleduji estrádního umělce, jako je Karel Havlíček, který před pár dny vyhodil z „jaderného“ úřadu Jaroslava Míla, protože byl proti zařazení Rusů do výběrového řízení, a dnes rozhořčeně panáčkuje proti nim,“ pokračuje Baránek.

S potěšením podle svých slov sleduje i to, jak se trápí premiér Andrej Babiš s vicepremiérem Janem Hamáčkem, když situaci vysvětlují a vědí, že jim nikdo nevěří.

Nechybí ani politování nad počínáním české hlavy státu. „Naopak s velkým smutkem jsem si před pár dny večer přečetl na zdech Pražského hradu, v místě, kde kdysi svítilo Havlovo srdce, Velezrada. Až sem jsme to dopracovali. Snad ještě není pozdě,“ uzavírá zakladatel strany Soukromníci Rudolf Baránek.

Česko v návaznosti na odhalení bezpečnostních složek, podle nichž jsou ze dvou explozí muničních skladů důvodně podezřelí ruští agenti GRU, vyhostilo osmnáct pracovníků ruské ambasády, kteří podle českých úřadů pracovali pro tajné služby. Rusko angažmá odmítá a v odvetném kroku vyhostilo dvacet zaměstnanců českého velvyslanectví v Moskvě.

Prezident Miloš Zeman v neděli ve svém mimořádném televizním projevu ke kauze Vrbětice prohlásil, že neexistují důkazy ani svědectví Bezpečnostní informační služby (BIS), že by ruští agenti skutečně byli ve vrbětickém areálu. Rovněž uvedl, že se pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi. Podle ministra vnitra a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) v kauze existuje ale jen jedna prokazatelná vyšetřovací verze spojená s pohybem příslušníků jednotky ruské vojenské zpravodajské služby GRU.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …