Ministerstvo chce zveřejňováním chyb tlačit na nepoctivé výrobce a prodejce potravin. "Falšování potravin je jev starý jako civilizace sama," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) při spuštění portálu, který stál 445 tisíc korun.
Inspektoři se stále setkávají s prodejci, kteří nabízejí nevyhovující potraviny. Nejčastěji jde o potraviny s nepřiznanými levnými náhražkami, nebo s klamavým označením. Od úterý si je budou moci zájemci prohlédnout právě na webových stránkách Potraviny na pranýři. Informace se na webu objeví po pěti dnech od zjištění inspekce, tedy po uplynutí námitkové lhůty.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



