Na objednávku vás zavřou! A pak si to rozmyslí. Vitásková se s justicí nepárala

16.09.2019 13:42

Podle expertky na energetiku Aleny Vitáskové se státní zástupce Šaroch původně pokoušel o přepsání politické mapy, která se v demokratických státech může změnit pouze volbami. Státní zástupci to již beztrestně předvedli pádem Nečasovy vlády.

Na objednávku vás zavřou! A pak si to rozmyslí. Vitásková se s justicí nepárala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Vitásková

Jaký je váš názor na zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše, jeho rodiny a dalších v kauze Čapí hnízdo?

Pro mě bylo překvapivé, že po čtyřech letech stíhání státní zástupci Šaroch a Erazím trestní stíhání u všech zastavili. Přitom musíme brát v úvahu, že státní zástupce Šaroch dvakrát žádal poslance o vydání Andreje Babiše, nejdříve jako ministra financí, podruhé jako premiéra. Musel tedy v té době znát spis.

O co se tehdy Šaroch pokoušel?

O přepsání politické mapy, která se v demokratických státech může změnit pouze volbami, nikoliv převratem vyvolaným nevolenými strukturami nebo státními zástupci! Státní zástupci to již beztrestně předvedli pádem Nečasovy vlády. Nedotknutelnost „právního názoru“ státních zástupců vede k politickým dopadům na celou společnost, nechtějme proto jejich bezbřehost dále podporovat. Určitě nemůže být ve veřejném zájmu dehonestovat premiéra i s jeho rodinou a pak sdělit, že jsem změnil právní názor a trestní stíhání zastavit. Musíme proto nutně klást otázku: Co z toho bylo „objednáno“? „Trestní stíhání“ nebo „zastavení trestního stíhání“?

Dá se trestní stíhání u nás objednat?

Samozřejmě, že se dá objednat trestní stíhání, dokonce vás na objednávku zavřou. Je to celkem jednoduchý, dovolím si říct „vymakaný“, systém. Policista si něco vymyslí a obviní vás, státní zástupce s tím souhlasí a obžaluje vás, soudce to beze zbytku převezme a odsoudí vás. K tomu hraje ještě důležitou roli to, že rozhodování všech účastníků tohoto procesu je považováno za jejich právní názor, a tím to hasne. Soudce nemusí přijmout a vyhodnocovat vaše důkazy. Zabývá se jen těmi zfalšovanými, které předkládá u soudu státní zástupce. Soudce nemusí vyslechnout ty svědky, které k objasnění kauzy navrhujete. Můj názor je podložen osobní zkušeností. Důležité je ovšem, že se tento názor shoduje s názorem premiéra Babiše, prezidenta, ministryně spravedlnosti a dalších významných politiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

19:20 Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

Britové dali ve čtvrtečních volbách jasně najevo, že už mají tahanic kolem brexitu plné zuby a už ko…