Na právech v Plzni jsou vstřícní učitelé. Studenti by ale chtěli více praxe

06.07.2013 8:35 | Zprávy
autor: vfe

Na plzeňských právech učí mladí a vstřícní učitelé, mělo by být ale více praxe. Ukázal to průzkum mezi absolventy Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. Na ní se v roce 2009 objevila kauza s rychlostudenty. Škola výsledky použije pro zlepšení výchovně vzdělávacího procesu. Informuje server lidovky.cz.

Na právech v Plzni jsou vstřícní učitelé. Studenti by ale chtěli více praxe
Foto: Josef Dvořák
Popisek: Právnická fakulta v Plzni, součást Západočeské univerzity

Anonymní dotazník mohli vyplnit absolventi bakalářského a magisterského studia. Podle odpovědí už většina studentů v závěru studia někde pracuje nebo má slíbené zaměstnání.

Plzeňská práva letos přijmou 200 studentů do magisterského programu

Přes 90 procent respondentů by si studium vybralo znovu. Ministerstvo školství navíc právům v Plzni prodloužila akreditaci o další čtyři roky s možností přijímat studenty magisterského pětiletého studia. Fakulta plánuje vypsat přijímací řízení pro studenty záhy poté, co rozhodnutí ministerstva nabude právní moci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klaus napsal Orbánovi: Evropa bude po tvé porážce mnohem horší

17:58 Klaus napsal Orbánovi: Evropa bude po tvé porážce mnohem horší

Bývalý prezident Václav Klaus se po volební porážce Viktora Orbána v Maďarsku ozval prostřednictvím …