Na rozpad eurozóny doplatíme všichni. Proto zachraňme euro, vyzval Fico

6. 9. 2012 19:05

Hostem pořadu Interview 24 byl slovenský premiér Robert Fico. Odmítl se vyjádřit k politické situaci České republiky a vyjádřil jednoznačnou podporu záchraně eura a eurozóny.

Na rozpad eurozóny doplatíme všichni. Proto zachraňme euro, vyzval Fico
Foto: Gazprom.com
Popisek: Slovenský premiér Robert Fico
reklama

„Je omyl, že země, které si ponechaly svou národní měnu, mají nějakou výhodu oproti těm, které mají euro,“ odpověděl Fico na otázku, zda v době velkých problémů Slovákům nevadí, že platí eurem. „Všem musí záležet na tom, aby euro přežilo, aby eurozóna přežila,“ myslí si.

Evropský dohled nad bankami? V pořádku

Slovensko je zastáncem větší integrace Evropské unie, je pro fiskální unii a Fico je přesvědčen, že je nutné trestat státy, které nebudou plnit pravidla. „Nám nevadí, že by měl vzniknout nějaký evropský bankovní dohled. Současně ale chceme, aby zůstaly zachovány národní banky,“ připustil slovenský premiér.

Otázce na to, že má Slovensko připravený krizový plán pro případ pádu eura, se Fico vyhnul. „Je třeba udělat všechno proto, aby eurozóna a celá Evropská unie zůstaly pohromadě. A já tomu věřím,“ uvedl.

Ficova strana SMER má v parlamentu nadpoloviční většinu. Premiér Petr Nečas má opačný problém – nemůže prosadit daňový konsolidační balíček. „Samozřejmě, že v každé vládě, i v té mojí, se někdy přijímají i nepříjemná rozhodnutí,“ řekl Fico. Situaci v České republice ale příliš komentovat nechtěl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Etzler rozpálen do běla Ševčíkem. Došlo na krematoria

11:41 Etzler rozpálen do běla Ševčíkem. Došlo na krematoria

Novinář Tomáš Etzler na svém twitteru upozornil na online přednášku vysokoškolského pedagoga a ekono…