Na volbě Lessyho nebylo nic nezákonného, tvrdí Bublan

26.04.2012 23:05

Jmenování policejního prezidenta Petra Lessyho podle Františka Bublana mohlo být sporné, ale zřejmě nikoliv nezákonné. V Událostech a komentářích televize ČT 24 uvedl, že on sám považuje Petra Lessyho za schopného policejního prezidenta. Poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák uvedl, že on, stejně jako hnutí STAN, usiluje o stabilitu na takto důležitých postech, ale věří, že ministr spravedlnosti Jan Kubice vychází z daných faktů a ví, co dělá.

Na volbě Lessyho nebylo nic nezákonného, tvrdí Bublan
Foto: rep
Popisek: Ministr Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy

„Spor je o tom, že podle zákona ministr musí nejdříve udělat první kolo, tzv. poptávkové řízení, kdy nabídne post svým náměstkům, a pokud neuspěje nikdo z náměstků, tak teprve potom může vypsat výběrové řízení,“ vysvětlil průběh výběru policejního prezidenta bývalý elitní policista a a člen BIS František Bublan z ČSSD. „A ten spor tam nastal, protože to poptávkové řízení bylo ukončeno a ihned bylo vyhlášeno výběrové řízení, takže je otázka, jestli je to nezákonné,“ dodal.

Poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák uvedl své znepokojení nad tím, že by mohlo dojít k další destabilizaci policejního prezidia. „Věřím, že pan Kubice má dostatečné právní pozadí, aby mohl tyhle věci prošetřit,“ uvedl s tím, že také Starostové a nezávislí měli jisté pochybnosti o výběru Petra Lessyho jako šéfa policie, ale podle svých slov nechtěli zasahovat do činnosti ministerstva vnitra.

Lessyho kritizují ti, co ho zvolili

Podle Davida Kádnera (VV) z výboru pro obranu a bezpečnost uvedl, že pokusy o sesazení policejního prezidenta se konají často. „Je to první policejní prezident, který nikomu nepatří,“ uvedl Kádner, který je známý svým dřívějším působením v agentuře ABL. „Není nic nového, že se hledají cestičky, aby se policejní prezident dostal z místa a dosadil se tam zas někdo, kdo někomu patří. Jen je divné, že to napadají lidé, kteří v té komisi byli a ti samí lidé to přezkoumávají."

František Bublan uvedl, že je s prací nynějšího policejního prezidenta spokojen. „Já k němu nemám žádné vážné výhrady. Je to zkušený policista a byl bych rád, aby tam zůstal. Když se podíváte, jak se staví k rozpočtu a podobným věcem, tak se zdá, že tomu rozumí a já bych to neměnil,“ zhodnotil Bublan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně

15:35 Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně

Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, to je oč tu běží. ParlamentníListy.cz získa…