Na volby zatím přišlo devět stížností. Od falešného asistenta i protikorupčníků

01.02.2013 16:05 | Zprávy
autor: joh

Nejvyšší správní soud (NSS) zatím obdržel devět stížností na prezidentské volby, z nichž jako vítěz vyšel Miloš Zeman. Ve středu soud obdržel pět podnětů. Ve čtvrtek dostal jednu stížnost, dnes zatím přibyly další tři. Podle informací ČTK jsou mezi stěžovateli právní aktivista a blogger Tomáš Pecina nebo Lukáš Kohout, jenž se v minulosti vydával za asistenta tehdejšího poslance ČSSD Jana Kavana. NSS informace o jednotlivých stížnostech nepodává.

Na volby zatím přišlo devět stížností. Od falešného asistenta i protikorupčníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební účast je podle odhadů vysoká

Sedmidenní lhůta pro zpochybnění voleb oficiálně začala plynout ve středu a potrvá do úterý 5. února. Poté mají soudci 15 dní na rozhodnutí. Přezkoumávání voleb Nejvyšším správním soudem tedy skončí nejpozději 20. února. Nelze vyloučit, že se někteří nespokojení stěžovatelé ještě obrátí na Ústavní soud. Zeman prezidentský slib složí 8. března.

Stížnost podá také nevládní protikorupční organizace Růžový panter. "Návrh budeme podávat pravděpodobně v pondělí odpoledne elektronicky," sdělila ČTK Iveta Jordanová ze sdružení. Podle Růžového pantera byla hrubým způsobem porušena pravidla volební kampaně, a to například celostránkovým novinovým inzerátem proti druhému z finalistů, Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka

16:35 Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka

Český mediální prostor už druhý den ovládá nehoda, jejímž účastníkem byl poslanec Motoristů Filip Tu…