Na zajištění snazší přepravy vojenské techniky po Evropě se dnes shodly NATO a EU

05.12.2017 22:41

Zajištění snazšího dopravování vojenské techniky po Evropě je společným zájmem Severoatlantické aliance a Evropské unie. Dnes se na tom v Bruselu shodli ministři zahraničí aliančních zemí a šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová

Na zajištění snazší přepravy vojenské techniky po Evropě se dnes shodly NATO a EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na tiskové konferenci objasnil, že věc se netýká jen dostatečné infrastruktury, tedy využitelných letišť, železnic a mostů, ale i úprav předpisů. „Jde také o právní a byrokratické překážky, související například s přechody hranic, a o další pravidla. Řešit to musejí zčásti jednotlivé státy a zčásti EU jako instituce,“ upřesnil.

Český ministr zahraničí v demisi Lubomír Zaorálek novinářům sdělil, že dnešní diskuse se týkala především vzájemného doplňování mezi oběma organizacemi. „Musíme tak řešit i takovou věc, jako je překonávání hranic ve vzduchu, na zemi, na moři, aniž se zpochybňuje suverenita jednotlivých států,“ poznamenal.

  • Původní zdroj ZDE

Na spolupráci se EU a NATO dohodly loni na summitu ve Varšavě. Nyní bylo dohodnuto dalších čtyřiatřicet kroků týkajících se například vojenské mobility a boje proti terorismu, na informaci upozornil server českénoviny.cz.

Severoatlantická aliance vzhledem k současnému dění ve světě a narůstajícím teroristickým útokům už několik let posiluje obranu východních členů. Zvýšit možnosti rychlého posílení jednotek o další vojáky i těžkou techniku je pro ni proto velmi důležité.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Donald Trump řekl o Merkelové, se kancléřce líbit nebude. Příznivcům uprchlíků také ne

13:50 Co Donald Trump řekl o Merkelové, se kancléřce líbit nebude. Příznivcům uprchlíků také ne

Americký prezident Donald Trump je v jednom kole. Po summitu v Helsinkách, kde se setkal se svým rus…