Nacher drtil Piráty kvůli trafikám, Ferjenčík sliboval. A Vojtěch Filip vybuchl

23.11.2018 17:15

Probíhá jednání Sněmovny o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše (ANO) a jedna jízlivá poznámka střídá druhou. K pultíku se postavila bývalá ministryně spravedlnosti z hnutí ANO Helena Válková a vyčetla Pirátům, že si tu hrají na právní stát, a pak také mají spoustu nenaplněných slibů. A poslanci Pirátů si to nedali líbit a rozhodli se vrátit úder. A šéf komunistů Vojtěch Filip vybuchl smíchy.

Nacher drtil Piráty kvůli trafikám, Ferjenčík sliboval. A Vojtěch Filip vybuchl
Foto: repro ČT24
Popisek: Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti)

Po Miroslavu Kalouskovi se o slovo přihlásili poslanci hnutí ANO, Helena Válková a Patrik Nacher, a přidali se k nim Piráti, Jakub Michálek a Mikuláš Ferjenčík. Mezi oběma politickými kluby došlo k ostré výměně názorů.

Anketa

Kdyby se prokázalo, že Babiš čerpal dotaci na Čapí hnízdo neoprávněně, vadilo by vám to?

14%
86%
hlasovalo: 23708 lidí

Exministryně spravedlnosti vyčetla Pirátům, že z jejich strany už padlo mnoho výkřiků, ale jinak podle ní prakticky nic nedokázali.

V tu chvíli se přihlásil o slovo Pirát Jakub Michálek a vrátil Válkové úder. Poukázal na to, že před pár lety se exprimátorka Prahy za hnutí ANO Adriana Krnáčová smála Pirátům, když tvrdili, že ji jednou porazí, a v roce 2018 bylo hnutí ANO v hlavním městě opravdu poraženo. Michálek nepochybuje, že stejný osud čeká i samotného předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), který zdůrazňoval, že nikdy, nikdy a nikdy neodstoupí. Pokud se ho někdo chce zbavit, musí prý Babiše porazit ve volbách. Michálek nepochybuje, že se to jednoho dnes stane.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Po Michálkovi si vzal slovo poslanec hnutí ANO Patrik Nacher a Piráty nešetřil. Vyčetl jim, že šermují kumulacemi funkcí, ale pak je sami kumulují, údajně např. v osobě primátora Prahy Zdeňka Hřiba, který současně sedí v dozorčí radě VZP. „Ono skloubit ten předvolební slib a potom s někým dělat koalici je těžký,“ podotkl Nacher.     

Pak sáhl k tématu trafik pro politiky. „Připomenu. My jsme v roce 2014 začínali se třemi uvolněnými předsedy výborů plus výbor kontrolní, nyní jich je devět, plus kontrolní čili deset,“ vystřelil Nacher. Vynadal Pirátům také za to, že nerespektují v pražském zastupitelstvu fakt, že by prostor měla mít i opozice. Nacherovi se zdá, že nemá.

Jenže pak veslo diskuse padlo znovu do rukou Pirátů. K řečnickému pultíku se postavil Mikuláš Ferjenčík a pronesl větu, která rozesmála i předsedu komunistů Vojtěcha Filipa. „Kolega Michálek nikoho neurážel, on jenom konstatoval fakta. To, že jsou ta fakta značně urážlivá, není vina kolegy Michálka,“ zdůraznil Ferjenčík. A u řídícího schůze Vojtěcha Filipa došlo k výbuchu smíchu.

Ferjenčík se tím však nedal odradit a pokračoval.

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Pan kolega Hřib odstoupí co nejdříve z dozorčí rady VZP, ujišťoval Ferjenčík. „Už se těším,“ ozval se v tu chvíli Vojtěch Filip. A Ferjenčík pokračoval. Hřib prý jen musí ve VZP předat agendu některému ze svých nástupců. A pokud jde o kumulaci funkcí, Ferjenčík nepochybuje o tom, že Piráti ušetří Praze mnoho peněz, protože když ANO řídilo město, našli se i neuvolnění radní, kteří pobírali 220 tisíc. Pokud někoho takového nahradí nějaký pirátský zastupitel, který bude brát třeba 80 tisíc, tak to pro město bude jednoznačná úspora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…