Nacionalisté, říkal v ČT neziskovkář o zemích, které odmítly migrační pakt OSN. Čili o Česku. A ministr Petříček odpálil bombu o Babišovi

20.12.2018 8:17 | Zprávy
autor: kas

Globální pakt OSN o migraci byl velkou většinou schválen. Podle reportáže ČT24 se 12 zemí zdrželo hlasování, proti byly Česko, Maďarsko, Polsko, Izrael a Spojené státy. K tématu si ČT do Událostí, komentářů pozvala Tomáše Jungwirtha, analytika z Asociace pro mezinárodní otázky a člena konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty. Ten uvedl, že zde po paktu byla poptávka a vysvětloval rozdíly mezi paktem o migraci a paktem o uprchlících. „Ale pak tady máme státy, které k tomu přistupují úplně jinak, nacionalisticky,“ dodal. A rozdíly mezi pakty a hlavně postoj Andreje Babiše vysvětloval i ministr zahraničí Tomáš Petříček na facebooku a v Radiožurnálu. V rozhovoru přiznal, že si nepamatuje, zda Babiš vyloženě hlasoval proti uprchlickému paktu, nebo se zdržel.

Nacionalisté, říkal v ČT neziskovkář o zemích, které odmítly migrační pakt OSN. Čili o Česku. A ministr Petříček odpálil bombu o Babišovi
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

OSN dle svých stránek popsala cíle paktu o migraci jako:

- zmírnit příčiny a strukturální faktory, které zabraňují lidem v budování úspěšného živobytí v zemích, odkud pocházejí;
- omezit rizika a zranitelnost, kterým čelí migranti v různých fázích migrace, tím, že se budou respektovat, chránit a naplňovat jejich lidská práva a bude jim poskytnuta péče a pomoc;
- brát na vědomí důvodné obavy států a společnosti, ovšem uznávaje, že dochází k demografickým, ekonomickým, sociálním a environmentálním změnám ve společnosti, které mohou mít vliv na migraci a mohou být způsobeny migrací;
- snažit se vytvořit konstruktivní podmínky, které umožní všem migrantům obohatit naši společnost skrze jejich lidské, ekonomické a společenské schopnosti a možnosti a tak jim umožnit přispět k udržitelnému rozvoji na lokální, národní, regionální i globální úrovni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…