Nad plzeňskými právy by měla převzít záštitu UK, shodli se děkani

02.02.2012 22:33

Plzeňská práva čeká nejistá budoucnost. Je více než pravděpodobné, že fakulta bude muset skončit kvůli rozhodnutí akreditační komise, jenže škola je povinná zajistit dokončení studia svým studentům. Jako nejlepší řešení se tak jeví studium pod záštitou Karlovy univerzity v Praze.

Nad plzeňskými právy by měla převzít záštitu UK, shodli se děkani
Foto: Josef Dvořák
Popisek: Právnická fakulta v Plzni, součást Západočeské univerzity
reklama

Na tom se v podstatě shodli i hosté Událostí, komentářů. Karlova univerzita by zaštítila pokračující studium plzeňských „právníků“, ovšem bylo by to ve stejných učebnách se stejnými profesory. Napříč republikou se totiž studenti nechtějí stěhovat.

„U Olomouce je třeba upozornit na vzdálenost,“ podotkla Milana Hrušáková, děkanka olomouckých práv. Podle ní by bylo schůdnější, kdyby plzeňská práva zaštítila pražská univerzita. To by vyhovovalo i samotným studentům, jak v pořadu potvrdila jedna z nich, Rudolfína Knotová.

Že je to pro ně ve výsledku výhodné, neboť diplom z UK je reprezentativnější než z Plzně, odmítla. Podle ní je většina plzeňských studentů loajální své univerzitě a raději by volila normální dostudování.

Ostatní univerzity se snaží problém urychleně vyřešit. Olomoucká nabídla studentům, kteří by pocházeli z tohoto kraje, že mohou dostudovat na její fakultě. „Pokud jde o počty studentů, za které nám platí ministerstvo, to by se s ministerstvem vyřešilo, to by nebyl problém,“ prohlásila Hrušáková. „Největší problém jsou ale rozdílné studijní programy,“ dodala.

Podle děkana pražský práv Aleše Gerlocha musí ale řešení přinést hlavní plzeňská fakulta, jejíž zástupci do pořadu ani nepřišli. „Fakulta může pořád jednat s akreditační komisí,“ připomněl Gerloch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…