Nadstandard chtějí jen vzdělanější lidé. Ostatní mají strach

11.08.2011 7:53 | Zprávy
autor: joh

Zavedení tzv. nadstandardu se bojí více než polovina lidí. Největší obavy mají z toho, že budou platit i za úkony, které jsou dnes zadarmo. Uvádí to MF DNES.

Nadstandard chtějí jen vzdělanější lidé. Ostatní mají strach
Rozdělení zdravotní péče na placený nadstandard a bezplatný standard navrhuje ve své reformě ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Na otázku, kolik by si lidé byli ochotni měsíčně připlatit na své zdraví, odpovědělo 47 procent lidí, že vůbec nic. Částku v rozmezí 2 000 až 5 000 korun měsíčně by vydala jen tři procenta lidí.

SLEDUJEME TÉMA NADSTANDARD V PRAXI 

"Ochota platit hodně stoupá se zvyšujícím se vzděláním lidí. Nejvíce peněz by dali voliči ODS a TOP 09," upozorňuje Daniel Prokop z agentury Median pro MF DNES. Dodává ale, že mnoho lidí má strach proto, že nevědí, co mohou od této změny čekat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podvody s dávkami

Vy fakt věříte tomu, že se u nás s dávkami nepodvádí? Že to nedělá řada občanů ČR? Že je nezneužívá? Spíš než komentovat, že se to děje, nemyslíte, že by bylo přínosnější, kdybyste přišel s tím, jak tomu zamezit? Víte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

17:26 Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

„Rusové postupují pomalu. Řeči, že se na Ukrajině válčí za ČR, jsou zbytečné,“ řekl Jindřich Rajchl …