Náhoda? Server si posvítil na velký sponzorský dar pro ČSSD a objevil zajímavou skutečnost

09.12.2016 16:38

Hned jeden milion korun darovali manželé Nosálovi z Lednice na Břeclavsku ČSSD jako sponzorský dar. Zajímavé je, že oni sami si následně vzali hypotéku. Píše o tom server Dotyk.cz.

Náhoda? Server si posvítil na velký sponzorský dar pro ČSSD a objevil zajímavou skutečnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Firma Filler, kterou manželé Nosálovi vlastní, darovala Sobotkově partaji peníze v říjnu roku 2014. Ten rok to byl navíc největší dar, který strana obdržela. Rodina si následně vzala hypotéku na rodinný dům, a to ve výši 1,7 milionu korun. Serveru Dotyk.cz však svůj postup vysvětlit nechtěli. „Nemám zájem se k tomu vracet,“ uvedl podnikatel Nosál. 

Dar firma věnovala straně na senátní volby. Za ČSSD jej přijal místopředseda Martin Starec. Darovací smlouva byla podepsána 13. října, kdežto volby se uskutečnily o předcházejícím víkendu. Půjčku z České spořitelny si přitom Nosálovi vzali o měsíc dříve. Hypotéka je uzavřena na 25 let.

Původní text ZDE.

Dotyk se financím věnoval z toho důvodu, že se snaží rozklíčovat kampaň senátora Ivo Bárka, kterého sponzorovali majitelé vyškovské spalovny Ekotermex. A právě na ni mají nyní spadeno policisté. K daru Nosálových se totiž žádný ze senátorů, který byl zvolen v roce 2014, nehlásí. 

„Darovací smlouva a veškeré okolnosti přijetí daru byly řádně zkontrolovány nezávislým auditorem a z veškeré dokumentace vyplývá, že dar byl řádně předán i přijat na centrální transparentní účet ČSSD,“ uvedl pouze k daru mluvčí ČSSD Michal Kačírek.

Bez zajímavosti však rozhodně není to, že i firma Filler podniká v oblasti životního prostředí – nabízí vyvážení odpadní vody z jímek a septiků, Nosál má také podíl ve firmě Enviservis.

„Ta je lidem na Hodonínsku dobře známa, a to jako poměrně kontroverzní provozovatel dvou skládek nebezpečného odpadu (dekontaminačních ploch) v obci Mutěnice. Místní dobrovolný spolek Čisté Mutěnice už několik let proti zmíněným skládkám, které jsou podle něj provozovány v rozporu se zákonem, bojuje,“ všímá si server a ptá se: „Jde tedy o další případ, kdy mají jihomoravští sponzoři senátních kampaní ČSSD problémy se státem kvůli nezákonnému nakládání s nebezpečnými odpady. Náhoda?“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolem přijímání Istanbulské úmluvy se v ČR dějí neuvěřitelné věci. Zastánci maří diskusi, jak to jenom jde. Europoslanec Zdechovský vydává mrazivé svědectví

15:09 Kolem přijímání Istanbulské úmluvy se v ČR dějí neuvěřitelné věci. Zastánci maří diskusi, jak to jenom jde. Europoslanec Zdechovský vydává mrazivé svědectví

Právníci po celé Evropě kritizují Istanbulskou úmluvu, ale v České republice se o tom mlčí, konstatu…