Náhoda? Server si posvítil na velký sponzorský dar pro ČSSD a objevil zajímavou skutečnost

09.12.2016 16:38 | Zprávy
autor: vef

Hned jeden milion korun darovali manželé Nosálovi z Lednice na Břeclavsku ČSSD jako sponzorský dar. Zajímavé je, že oni sami si následně vzali hypotéku. Píše o tom server Dotyk.cz.

Náhoda? Server si posvítil na velký sponzorský dar pro ČSSD a objevil zajímavou skutečnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Firma Filler, kterou manželé Nosálovi vlastní, darovala Sobotkově partaji peníze v říjnu roku 2014. Ten rok to byl navíc největší dar, který strana obdržela. Rodina si následně vzala hypotéku na rodinný dům, a to ve výši 1,7 milionu korun. Serveru Dotyk.cz však svůj postup vysvětlit nechtěli. „Nemám zájem se k tomu vracet,“ uvedl podnikatel Nosál. 

Dar firma věnovala straně na senátní volby. Za ČSSD jej přijal místopředseda Martin Starec. Darovací smlouva byla podepsána 13. října, kdežto volby se uskutečnily o předcházejícím víkendu. Půjčku z České spořitelny si přitom Nosálovi vzali o měsíc dříve. Hypotéka je uzavřena na 25 let.

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman promluvil… A naštval

17:30 Zeman promluvil… A naštval

Exprezident Miloš Zeman pronesl vánoční poselství. Zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS) za amatérismu…