Náklady na jednoho Žaludu: Ne statisíce, rovnou miliony

08.11.2011 11:22

Spekuluje se o tom, že by šéf Českých drah Petr Žaluda mohl ve své funkci skončit. Ve středu o tom má jednat dozorčí rada firmy. V souvislosti s jeho jménem tak vyplouvají na povrch zajímavé informace. Například detaily o "nákladech na jeho provoz", tedy o částkách, které za něj dráhy skutečně platí. Tam totiž nepatří jen plat.

Náklady na jednoho Žaludu: Ne statisíce, rovnou miliony
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Petr Žaluda

Žaluda sám přiznal půlmilionový měsíční plat, díky kterému patří mezi nejlépe placené manažery ve státní správě. ČD za něj ale ve skutečnosti platí daleko více peněz, kromě standardního pracovního automobilu má totiž Žaluda i nadstandardně vysoký "zlatý padák" a hned několik nákladných pojistek.

Žaludovo odchodné činí 24násobek průměru za celou dobu jeho působení ve funkci. Ani pojistky nejsou nijak nízké. "Generální ředitel má například manažerské pojištění 83 400 korun měsíčně, rizikové pojištění 13 100 měsíčně, zaměstnavatel hradí i pojištění odpovědnosti a roční příspěvek na péči sto tisíc korun. Kromě toho má smlouvou zaručený stoprocentní bonus v závislosti na hospodaření," řekl serveru Aktuálně.cz pod podmínkou anonymity zdroj z Českých drah.

Pojištění stojí měsíčně desítky tisíc korun a Žaludovi zaručuje miliony. Sám prý konkrétní částky nezná. "Přesně z hlavy vám to neřeknu, nemám tu smlouvu před sebou," řekl serveru. Ani ČD nekomunikují. Zveřejnily sice platy svých manažerů, ale o veškerých doplňkových částkách a bonusech mlčí. Server se informací hodlá domoci soudně. 

Čtěte:

Šéf ČD se případného vyhazovu bát nemusí. Pomůže mu zlatý padák

Odboráři: Žaluda má dva miliony měsíčně a Fejk dostal trafiku od Bárty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad

7:21 „Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad

Boj proti dezinformacím už nikdy nebude stejný jako dříve. Česká televize v neděli večer spustila sv…