Nálož producenta Kratochvíla: Biden patří před soud. Sen o staré Reaganově Americe

09.03.2023 22:20 | Zprávy
autor: luk

Biden i se svou administrativou patří před soud, myslí si producent Petr Kratochvíl. Přeje si zpátky „starou Ameriku“ z dob Reagana. USA jsou nyní na pokraji občanské války. Českým médiím nelze věřit, pro posluchače doporučuje jiné zdroje informací. Komunisté v ČR ušli trestu, Česká republika komunismus odpustila až moc rychle.

Nálož producenta Kratochvíla: Biden patří před soud. Sen o staré Reaganově Americe
Foto: Repro Bílý dům
Popisek: Bílý dům, sídlo prezidenta USA

Producent Petr Kratochvíl byl hostem pořadu na XTV.cz. Sám žil delší dobu v Americe, porovnává tak dění v USA s tím, co se nyní děje v České republice. Začátek rozhovoru začíná Kratochvíl silným prohlášením o tom, jak doufá, že brzy dopadne administrativa prezidenta Spojených států Joea Bidena. „Já jsem optimista, takže doufám, že dobře, že administrativa Bidenova půjde do Guantánama. Nejdřív k soudu, pak do Guantánama,“ přeje si. Do USA by se co nejdřív měla vrátit spravedlnost a hodnoty svobodné země. Lidé stojící za Donaldem Trumpem či Ronem DeSantisem jsou podle něj za svobodu ochotni bojovat. Volá po staré dobré Americe, kterou podle něj ztělesňuje bývalý prezident Spojených států amerických Ronald Reagan, evropských politiků pak Margaret Thatcherová.

„Je to absolutní zrada elit. Vlastizrada elit!“ obviňuje Kratochvíl elitu z prodeje Ameriky Číně, což se podle něj děje již od šedesátých let. Komunistickou Čínu dále viní z korumpování univerzit, podplácení vědců a politiků – rozdíl mezi republikány a demokraty nedělá. Kratochvíl si pro vysvětlení bere na pomoc anglické slovo používané Trumpem: „Je to swamp (bažina). Swamp, která se musí vypustit. Žumpa!“ nadává americkým politikům. „Je to taková laboratoř demokracie,“ říká pak s tím, že v Americe se dějí ty nejhorší věci, stejně tak ale ty nejlepší. Důvěru ve férovost budoucí prezidentské volby v USA také postrádá. Amerika je podle něj na pokraji občanské války a k jejímu začátku může stačit málo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…