Nálož producenta Kratochvíla: Biden patří před soud. Sen o staré Reaganově Americe

09.03.2023 22:20

Biden i se svou administrativou patří před soud, myslí si producent Petr Kratochvíl. Přeje si zpátky „starou Ameriku“ z dob Reagana. USA jsou nyní na pokraji občanské války. Českým médiím nelze věřit, pro posluchače doporučuje jiné zdroje informací. Komunisté v ČR ušli trestu, Česká republika komunismus odpustila až moc rychle.

Nálož producenta Kratochvíla: Biden patří před soud. Sen o staré Reaganově Americe
Foto: Repro Bílý dům
Popisek: Bílý dům, sídlo prezidenta USA

Producent Petr Kratochvíl byl hostem pořadu na XTV.cz. Sám žil delší dobu v Americe, porovnává tak dění v USA s tím, co se nyní děje v České republice. Začátek rozhovoru začíná Kratochvíl silným prohlášením o tom, jak doufá, že brzy dopadne administrativa prezidenta Spojených států Joea Bidena. „Já jsem optimista, takže doufám, že dobře, že administrativa Bidenova půjde do Guantánama. Nejdřív k soudu, pak do Guantánama,“ přeje si. Do USA by se co nejdřív měla vrátit spravedlnost a hodnoty svobodné země. Lidé stojící za Donaldem Trumpem či Ronem DeSantisem jsou podle něj za svobodu ochotni bojovat. Volá po staré dobré Americe, kterou podle něj ztělesňuje bývalý prezident Spojených států amerických Ronald Reagan, evropských politiků pak Margaret Thatcherová.

„Je to absolutní zrada elit. Vlastizrada elit!“ obviňuje Kratochvíl elitu z prodeje Ameriky Číně, což se podle něj děje již od šedesátých let. Komunistickou Čínu dále viní z korumpování univerzit, podplácení vědců a politiků – rozdíl mezi republikány a demokraty nedělá. Kratochvíl si pro vysvětlení bere na pomoc anglické slovo používané Trumpem: „Je to swamp (bažina). Swamp, která se musí vypustit. Žumpa!“ nadává americkým politikům. „Je to taková laboratoř demokracie,“ říká pak s tím, že v Americe se dějí ty nejhorší věci, stejně tak ale ty nejlepší. Důvěru ve férovost budoucí prezidentské volby v USA také postrádá. Amerika je podle něj na pokraji občanské války a k jejímu začátku může stačit málo.

Ve světě podle Kratochvíla nyní vznikají dva druhy totality. První, ve skupině BRICS (Brazílie, Rusko, Čína, Indie, Jižní Afrika), druhá v západním světě. Svůj původní termín pro označení druhé skupiny – korporátní fašismus – upravuje v rozhovoru na označení „liberální fašismus“.

Veřejnoprávní média České republiky označuje Kratochvíl za zrádce a spoluviníky budoucí totality. Čech tak podstatu dění v Americe kvůli absenci zpráv nemůže pochopit. Posluchačům pořadu doporučuje k poslechu například Fox News, australskou stanici Sky News či Epoch Times. Za důvěryhodného člověka poté označuje například klinického psychologa Jordana Petersona. Ten se již několikrát dostal s levicovým hnutím v Americe do sporu, převážně kvůli svým názorům na politiku identity, feminismus, LGBT+ práva a klimatickou změnu. Čechům dále Kratochvíl doporučuje jako bojkot třeba přestat platit poplatky České televizi, když neplní svou informační funkci.

„Petr Fiala je sluha dvou pánů. Jemu stačí, když se mu Ursula von der Leyenová podepíše do památníčku. On není lídr,“ prohlašuje Kratochvíl, když se rozhovor stočil k české politické scéně. O novém prezidentovi Petru Pavlovi mluví jako o „soudruhovi“, který bude poslouchat Bidenovu administrativu. „Není to dobrý prezident, stydím se za to. Mít po třiceti letech možnost výběru mezi jedním komunistickým estébákem a komunistickým generálem je velký smutek,“ říká a přiznává, že je to přece jen vina České republiky, která nebyla schopna najít lepšího kandidáta. Lidé jsou manipulovatelní a neponaučitelní, Česko se stále nevypořádalo s komunistickou minulostí. Všechno se až moc rychle odpouští. „Pokud jsme se jednou shodli na tom, že komunistická strana Československa je zločinecká organizace, tak vy všichni jste nepotrestaní zločinci,“ vzkazuje Pavlovi. Dnešním dnem vstupujeme podle slov Kratochvíla do nové totality, bude už jen hůř.

Ke konci rozhovoru vzdal hold Václavu Klausovi, který byl podle něj nejlepším prezidentem, který přinášel České republice naději.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

27,50 za colu. Čechům padá do klína levná dovolená u moře

12:15 27,50 za colu. Čechům padá do klína levná dovolená u moře

Turecký prezident Erdogan znovu obhájil svůj mandát. Co to pro zemi znamená? Podle analytiků z banky…