Náměstek primátora to neřeší, neodpovídá! Starosta Kolář udeřil na pražský magistrát

13.07.2021 20:35

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se na Facebooku kriticky vyjádřil k dopravní situaci Prahy 6. Pod palbu se mu dostal radní a náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Koláře rozlítil vysoký počet kamionů projíždějící na Patočkově ulici. Podle něj značka zákazu vjezdu kamionů je nenápadná a na místě, kde ji projíždějící kamion může už tak leda ignorovat. Kamiony by měly mít zákaz sjet už u okruhu, míní Kolář.

Náměstek primátora to neřeší, neodpovídá! Starosta Kolář udeřil na pražský magistrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

„Na Patočkově jsem nedávno napočítal 71 kamionů za 20 minut. Týdny a měsíce se snaží náš úřad s náměstkem primátora Adamem Scheinherrem situaci řešit, žádné jednání ale nesvolal, komunikovat s ním se taky nedaří, na dopisy neodpovídá, a to dokonce ani na ‚stošestky‘. Místo toho nám teď pan náměstek nechal dát dočasný zákaz vjezdu kamionům,“ naváží se do radního Scheinherra, který hlavní město reprezentuje za uskupení Praha Sobě. Primátorem hlavního města Prahy pak je Zdeněk Hřib (Piráti).

Politik pokračuje, že kdyby to nebylo pro všechny tak ubíjející, myslel by si, že to je vtip. „Tahle nenápadná značka je totiž až na křižovatce na Vypichu, kam když už kamion dojede, může ji leda ignorovat, stočit to na Petřiny do sídliště, nebo se projet k motolské nemocnici,“ popisuje možnosti řešení a nechápe, kterou pan radní považuje za ideální. Ironicky si rýpe, že by se to rád dozvěděl. Rád by mu při té příležitosti také řekl, že značka nefunguje. Ale nemá podle svých slov příležitost, radní prý na jednání nechodí. Kamiony podle něj musejí mít zakázáno sjet už z okruhu.

Kolář si stěžuje, že Praha 6 je na jakoukoliv úpravu na Patočkově krátká. Podle svých slov dále stojí o oficiální jednání směřující k relevantnímu řešení. „Takže za tu značku nabízím na oplátku další termín. Třeba se to už podaří. A když ne, tak budu pokračovat dál, protože na rozdíl od pana Scheinherra nejsem pokrytec,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…