Náměstků jako psů? Ministři jich prý mají víc a víc

11.05.2015 8:17

Osm náměstků má ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Od 1. července přibudou ještě dva političtí náměstci. Přitom v době, kdy byl premiérem Miloš Zeman, stačilo resortu jen šest náměstků. Upozornil na to server Echo24, který popisuje i další případy, kdy se počty ministerských náměstků zvyšují.

Náměstků jako psů? Ministři jich prý mají víc a víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová
reklama

V celkovém srovnání s rokem 2000, kdy vládl nynější prezident Miloš Zeman, se počet ministerských náměstků podle serveru zvýšil zhruba o 40 %. Druhé místo si s devíti náměstky připíše ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Před 15 lety tu bylo o dva náměstky méně.

Na třetím až pátém místě jsou v počtech náměstků resorty zdravotnictví, zahraničních věcí a průmyslu. Ministři Svatopluk Němeček, Lubomír Zaorálek a Jan Mládek (všichni ČSSD) budou mít od léta po osmi náměstcích. Na zdravotnictví byli přitom v minulosti náměstci čtyři, na zahraničí jich bylo pět, na průmyslu šest.

Nejméně náměstků mají Ministerstvo pro místní rozvoj, které vede Karla Šlechtová a Ministerstvo spravedlnosti vedené Robertem Pelikánem (oba za ANO). Každé má po čtyřech náměstcích a tak by to mělo zůstat i po nástupu služebního zákona.

Server s odvoláním na údaje jednotlivých ministerstev dodává, že v roce 2000 bylo na resortech celkem 68 náměstků. Letos v létě jich bude zřejmě 96 – a možná ještě víc. Číslo přitom nezahrnuje státní tajemníky resortů a post náměstka pro státní službu na vnitru, kteří mají zajišťovat novou, apolitickou linii řízení.

Celý text je ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …