Naprosto klidný Okamura: Babiš si ho zase pozval, s radostí oznámil v ČT. Dokonce ho tam i nechali domluvit

25. 10. 2017 10:11

Předseda SPD Tomio Okamura potvrdil v ČT24, že se uskuteční druhé kolo schůzky s hnutím ANO. Proběhne ve čtvrtek dopoledne v Poslanecké sněmovně. „Jsme zvědaví, zdali se posunou naše názory. Pro nás je prioritou náš politický program,“ sdělil.

Naprosto klidný Okamura: Babiš si ho zase pozval, s radostí oznámil v ČT. Dokonce ho tam i nechali domluvit
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Okamura pak zdůraznil, že SPD zajímá především zákon o obecném referendu a také zákaz migrace a islámského práva šaría. „O tom, zda by mohla být s hnutím ANO shoda na vládní úrovni, jsme vůbec nemluvili,“ podotkl Okamura, jenž působil klidným dojmem. Rozhovor byl velmi umírněný, nedocházelo ani ke křiku a ke skákání si do řeči. 

Anketa

Chcete, aby Škromach, Zimola a další lidé blízcí Zemanovi převzali a obrodili ČSSD?

74%
26%
hlasovalo: 6659 lidí

Při prvním kole jednání se podle něj bavili jen o orgánech Sněmovny. „Chtěli bychom vést bezpečnostní výbor. Bezpečnost občanů je pro nás jednou z priorit,“ podotkl s tím, že pro druhé kolo jsou údajně pozváni jako jediní. „Očekávám, že se v těch otázkách někam posuneme,“ poznamenal. O předsedu Sněmovny však nehraje. „Budeme ctít vítěze voleb, podpoříme volbu předsedy Sněmovny Radka Vondráčka. Chtěli bychom ale mít místopředsedu Sněmovny, abychom mohli prosazovat náš program,“ dodal Okamura. 

Okamura se v minulých dnech sešel také se zástupci KSČM. „Hovořili jsme o programových prioritách,“ podotkl ke schůzce s komunisty. „Ještě očekáváme schůzku s ČSSD, s Piráty se sejdeme příští týden.“

Okamurovci mají také jasno v otázce předsedy poslaneckého klubu, jímž bude Radim Fiala. 

Závěrem se pak Okamura vyjádřil k prezidentským volbám. „Domluvili jsme se, že se vyjádříme do 7. listopadu. Šestého listopadu jsem pozván na oběd do Lán s panem prezidentem, kde určitě toto téma také padne,“ uzavřel Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…