Narkomani, alkoholici, zkušení manažeři z SPD a uprchlíci. V Praze před volbami přituhuje

31.07.2018 17:18

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury ví, že komunální volby jsou stále blíž. A cítí zřejmě, že v hlavním městě Praze by v těchto volbách mohli uspět Piráti. Možná proto Okamurovi kolegové vykreslili Piráty jako skupinu „narkomanů a alkoholiků“. Pirátský poslanec Radek Holomčík však vrátil úder.

Narkomani, alkoholici, zkušení manažeři z SPD a uprchlíci. V Praze před volbami přituhuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cyklista v Praze
reklama

Komunální volby jsou stále blíž. Na konci října se svede boj o posty na radnicích. Přestože je v plném proudu léto, zdá se, že některé strany a hnutí už odstartovaly. Svědčí o tom např. status hnutí Svoboda a přímá demokracie, které se tvrdě pustilo do Pirátů.

„Piráti mají šanci v Praze vyhrát a reálně ovládnout pražský magistrát. Chcete, aby se o Vaše město a okolí starali narkomani a alkoholici?“ ptá se SPD. Snad by prý bylo lepší, aby se o klid a pořádek ve městě starali „zkušení manažeři z SPD“. Tak se alespoň vidí Okamurovi kolegové.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Pirátskému poslanci Radku Holomčíkovi to nedalo a rozhodl se zareagovat. Zdá se mu, že Okamura s SPD vlastně nemá jiný program než boj proti migrantům, jenže uprchlická krize slábne, tak Okamura hledá jiné cesty, jak zaujmout. A snaží se zaujmout útokem na Piráty.

Holomčík také připomněl, že pravděpodobně „připitý“ bývalý tajemník klubu SPD Jaroslav Staník vykřikoval ve Sněmovně, posílal „cikány a židy do plynu“. Upozornila na to někdejší ministryně práce a sociálních věcí Michaela Mrksová (ČSSD). Piráti podobný skandál řešit nemuseli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…