Náš stát mezi Ruskem a NATO: Erik Best si všiml zásadní poznámky

09.06.2014 13:48

Novinář Erik Best ve svém novém příspěvku připomíná prohlášení premiéra Bohuslava Sobotky, jenž řekl, že Česko nebude patřit mezi země, které by chtěly posílení vojenských jednotek NATO v Evropě. Best zde připojuje i nový rozhovor, kde Sobotka pár slov změnil.

Náš stát mezi Ruskem a NATO: Erik Best si všiml zásadní poznámky
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Anketa

Kdo by měl odstoupit z vlády?

4%
31%
34%
7%
1%
hlasovalo: 31096 lidí

Premiér Bohuslav Sobotka řekl, že Česká republika nebude patřit mezi země, které by volaly po posílení vojenských jednotek NATO v Evropě. „Téměř slovo od slova to zopakoval v sobotním Právu, ale s jedním významným rozdílem. Nehovořil jako premiér za svoji zemi, ale jako předseda ČSSD za svoji stranu,“ píše Erik Best v novém vydání zpravodaje Final Word.

„ČSSD nevolá po zvýšení přítomnosti jednotek NATO či USA v Evropě,“ řekl v tomto rozhovoru Sobotka. Podle Besta tím v podstatě zažehnal spor tím, že z otázky národní bezpečnosti udělal otázku stranickou.

Celý text ZDE.

„Když ředitel hradního zahraničního odboru Hynek Kmoníček dostal minulý týden v Interview ČT24 otázku, jestli Ukrajina patří na Západ nebo na Východ, odpověděl, že ‚na okrajinu‘. Musí být ‚na kraji‘ států Severoatlantické aliance a z druhé strany ‚na kraji‘ Ruské federace,“ naráží pak Best na další komentář k otázce NATO.

„Až ČSSD v následujících týdnech vyhlásí vnitrostranické referendum, měla by se svých členů zeptat, kolik z nich si nyní totožné uspořádání přeje pro svou vlastní zemi,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…