Násilí je tak cool, když jste sluníčkář. Pohled ze Slovenska na výstup novinářky Procházkové

25.11.2019 22:04 | Zprávy

Ze Slovenska se ozývají kritické ohlasy na incident, kdy česká novinářka Deníku N Petra Procházková fyzicky zaútočila na redaktora alternativního média Sputniku Vladimíra Frantu. Slovenský poslanec SMER a marxistický filozof Ľuboš Blaha ve svém článku „Sluníčkáři neumějí snést jiný názor“ píše, že Procházková je zjevně nevyrovnaná. „Útok české liberální novinářky kavárna slaví – ‚sluníčkářské‘ násilí je prý cool,“ všímá si Blaha.

Násilí je tak cool, když jste sluníčkář. Pohled ze Slovenska na výstup novinářky Procházkové
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ze strany Smer

„Nejdříve po něm nepříčetně vřískala, že se má stydět za své názory. A pak mu vyrazila z rukou mobil a udeřila ho do obličeje,“ popsal Blaha ve svém komentáři na serveru VašeVěc.cz případ Procházkové a Franty, který je podle jeho slov špičkou ledovce.

Všímá si, že nyní „sluníčkáři“ po síti dělají z násilnické Procházkové hrdinku, která vlastně svou zlobou a násilím bojuje proti ruské hybridní válce. „Najednou netřeba zdůrazňovat, že násilím se spory neřeší,“ připomíná Blaha. „Najednou se netřeba chvět dojetím z pravdy a lásky. Najednou třeba tleskat fyzickým útokům – skvělé!“ dodává nevěřícně Blaha k reakcím vztahujícím se k tomuto incidentu.

V kontextu s tím poukazuje na to, že pokud jde o násilí, sluníčkáři používají dvojí metr. „Sluníčka se tváří jako ztělesnění humanismu a chvějí se dojetím, když hovoří o gayích či migrantech, žvaní o svobodě, demokracii, toleranci a tak ... Ale když jde o názorové oponenty, tak to řeší fackami, výhrůžkami, násilím a hejtem,“ zdůrazňuje slovenský politik, který podobné chování zaznamenává i na Slovensku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

Krátce poté, co vyšlo najevo, že Rusové pravděpodobně obsadili jedno z důležitých ložisek lithia, o …