Návrat do afrického pravěku! Konvička bouchl do stolu, když si přečetl o dalším návrhu z bruselské dílny

18.02.2019 21:30

Vyrazit do lesa s nožem v kapse například na houby bude zakázané? Možná ano, podle Bruselu jde o nebezpečnou zbraň. A tak Evropská unie nově navrhuje zákaz nošení nožů. „Vracíme se do afrického pravěku,“ píše v reakci na taková omezení český protiislámský politický aktivista a docent působící na Jihočeské univerzitě Martin Konvička a mnozí mu dávají za pravdu.

Návrat do afrického pravěku! Konvička bouchl do stolu, když si přečetl o dalším návrhu z bruselské dílny
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.
reklama

Je pravda, že v některých členských státech už podobné zákazy platí. Pro přiblížení Konvička ve svém tweetu sdílí informace, které přináší Deník.cz. Ten uvádí, že Evropský parlament schválil zprávu zvláštního výboru pro terorismus, která se zabývá nejen pašováním nelegálních zbraní uvnitř i vně Evropské unie, ale také legálním držením zbraní a řada tentokrát došla i na nože.

Konkrétně se v ní píše: „Výbor vybízí členské státy, aby zvážily možnost stanovení zákazu nošení nožů bez pádného důvodu týkajícího se především nejnebezpečnějších nožů, jako jsou zombie nože nebo motýlkové nože, a aby tato opatření prosazovaly i v prostředí internetu.“

Nedávný návrh Evropské unie k omezení střelných zbraní se dá spíše pochopit vzhledem k narůstajícím hrozbám teroristických útoků. Zatímco omezení nožů už je podle některých názorů trochu přes čáru. Dodnes nosí kdekdo kapesní nůž ze zvyku všude s sebou, ať už jako nástroj, pomocníka do lesa, nebo jako prostředek k obraně. Ozývají se také názory, že kriminálníkům těžko zamezí nějakým zákazem nosit u sebe nože, protože by se musely zakázat všechny, i ty kuchyňské, což zase poškodí jen slušné lidi.

K těm, kteří nad takovým návrhem kroutí hlavou, se řadí také aktivista Konvička. Nad návrhem se pohoršoval na svém Twitteru. Kde ke sdílenému článku Deníku.cz připojil komentář, že tehdy ještě pazourkový nůž byl nejspíš tím předmětem, který udělal z opičáků lidi. Zákaz nožů podle něj vrátí Evropu symbolicky, pocitově a nakonec i fakticky do afrického pravěku. „Naše země potřebuje Pumu a Nosič,“ doplnil.

Třeba přijde časem i zákaz vycházení pro ženy po setmění, aby bylo zamezeno útokům na ně, dodává v následné diskusi uživatel říkající si Marf. Obojí má podle jeho názoru totiž stejnou logiku. A zdůraznil, že za útoky nemohou ani nože, ani ženy.

V kritice pokračuje Karel Németh. Ten nechápe, proč by se mělo chodit na houby do lesa bez nože, když i auty bylo spácháno pár teroristických činů. Doufá, že nebude z Ostravy chodit do Beskyd na hřiby pěšky. „To bych musel vyjít už před půlnocí. Pane Juncker, jen to ne!“ zhrozil se.

Opět se zaměňuje nástroj s pachatelem, rozčílil se na Twitteru uživatel Timus Czech. Nechápe podle svých slov, že „idioti v Bruselu“ si myslí, že vraždí auta, pistole a nože, když vraždí jen konkrétní lidi. Připomněl, že pokud jde o auta a nože, tak ty používají nejraději příchozí z islámských zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

12:40 Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z…