Navrátilová z LIDEM má řešení pro násilí ve školách: Buďme slušní

13.06.2012 21:38

Poslankyně LIDEM Dagmar Navrátilová má řešení na násilí ve školách. Odmítá návrh ČSSD, aby závažné trestné činy spáchané na učitelích měly přísnější trestní sazbu. Lepší prý bude, když se začneme chovat slušně.

Navrátilová z LIDEM má řešení pro násilí ve školách: Buďme slušní
Foto: Tino Kratochvíl
Popisek: Dagmar Navrátilová
reklama

Sociální demokraté navrhují, aby u pěti závažných trestních činů byla zpřísněna trestní sazba, pokud by byly spáchány na učitelích. Poslankyně Dagmar Navrátilová, dříve Věci veřejné, nyní LIDEM, to však označuje za populismus.

„Je před volbami a image ochránce práva a pedagogů by mohla sociální demokracii přinést nějaké body. Pokud to kolegům Davida Ratha ještě někdo uvěří,“ píše ve svém komentáři Navrátilová.

Podle ní je násilí ve školách problém, situace by se však měla řešit jinak. Napadá ji učinit z učitelů úřední osoby. „Možná by bylo jednodušším řešením rozšířit proto v zákoně kategorii úředních osob. Pokud ale zavedeme takové privilegium, musíme počítat s tím, že se ozvou stejně šikanovaní úředníci, zdravotníci, pošťáci a další. A právem,“ popírá však sama svůj nápad.

Jako jediné reálné řešení je tak podle ní změna přístupu a ne zavádění zákonů. „Pokud se k sobě začneme chovat slušně, nemusíme hledat prostředky, které by zvýšily zákonnou ochranu jakékoli profese,“ uzavírá Navrátilová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …