Ne, pane Junckere! Prezidentský kandidát začal říkat, co se nelíbilo Veselovskému. A prosí vás, abyste se na to VIDEO podívali, neboť ho utnuli

21. 11. 2017 8:05

Prezidentský kandidát Jiří Hynek se v debatě na serveru DVTV.cz vyjádřil k tomu, kam by jel na svou první prezidentskou návštěvu. Jeho odpověď se však nelíbila moderátorovi Martinu Veselovskému a přerušil jej.

Ne, pane Junckere! Prezidentský kandidát začal říkat, co se nelíbilo Veselovskému. A prosí vás, abyste se na to VIDEO podívali, neboť ho utnuli
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek
reklama

„Nejel bych jako prezident na první zahraniční návštěvu na Slovensko, ale do Bruselu. Říci panu Junckerovi, že je tu prezident, který neohne záda! A pak mě pan redaktor Veselovský z DVTV utnul... Sdílením tohoto videa dostanu určitě větší mediální prostor, proto, prosím, sdílejte, moc děkuji!“ sdělil Hynek na svém facebookovém profilu. 

Anketa

Podporujete zrušení sankcí proti Rusku?

94%
hlasovalo: 11794 lidí

„Omlouvám se svým slovenským přátelům, nejel bych poprvé na Slovensko. To by bylo hned druhé. Jel bych do Bruselu říct panu Junckerovi a jeho evropským úředníkům, že mají prezidenta, který hájí zájmy České republiky, který se před nimi nebude hájit a který jim řekne, co chceme a co musí náš servis plnit. My jsme v evropském domě, pan Juncker je jenom jeho správce, ale on se chová tak, jak kdyby mu patřil. Občas nezamyká ani dveře,“ rozhorlil se Hynek a byl přerušen moderátorem, že odpověď takto stačila.

Hynek se také vyjádřil k obecnému referendu. „Jsem v šoku, co jsem tady slyšel od pana Fischera a Hilšera. Vyložil jsem si to tak, že vy jako voliči jste chytří na to, abyste volili nás jako prezidenty, ale hloupí na to, abyste rozhodovali o čemkoliv jiném. To je princip obecného referenda,“ poznamenal Hynek ve své odpovědi v diskuzi. 

„Stanovila se pravidla, kvalitní pravidla pro obecné referendum, to znamená kvóty, počty lidí, kteří musí přijít. Pak samozřejmě ano, my nejsme hloupější než v Británii a tam také měli právo rozhodnout. A jestli rozhodli dobře, nebo špatně; to, jestli to zpochybňujeme, pak by také někdo mohl říct: A měli by lidé volit? Nemůže je někdo ovlivnit ve prospěch něčeho? V demokracii mají právo lidé rozhodovat. A zákon o obecném referendu je jednou z možností, jak rozhodovat,“ řekl také Hynek. 

Jiří Hynek se pak také zúčastnil cesty prezidentským vlakem Deníku, kde se mimo jiné vyjádřil k politické korektnosti. „Je absolutně pomýlené si myslet, že pokud se o něčem nebude psát, že ten problém neexistuje. Ani nesouhlasím s tím, že někdo pracuje s nějakým strachem,“ sdělil Hynek. Zároveň však podotkl, že bezpečnostní situace na Západě se zhoršila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…