Nebráním se příliš vlastnímu nakažení. Vadim Petrov ostře ke COVIDu

03.08.2020 8:03

Česká ekonomika zažila nejtvrdší pád ve své moderní historii. V porovnání s loňským rokem se ekonomika propadla o více než deset procent. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) má obavy, že odborníci netuší, co teď dělat. Prozradil, co hodlá dělat on sám. Nenechá se prý buzerovat.

Nebráním se příliš vlastnímu nakažení. Vadim Petrov ostře ke COVIDu
Foto: Archiv VP
Popisek: Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
reklama

Vadim Petrov si položil otázku, kdo měl asi zájem na restartu ekonomiky v podání koronavirové krize. A hned si odpověděl, že se to asi nedozvíme. Zároveň vyjádřil pochybnosti, že odborníci tuší, co dělat dál v situaci, kdy česká ekonomika zažila nejtvrdší pád ve svých moderních dějinách.

Anketa

Je dobře, že Praha přispěla na festival sexuálních menšin Prague Pride?

3%
97%
hlasovalo: 14478 lidí

„Asi se nedozvíme, kdo měl na tomto celosvětovém RESETu zájem. Odborníci se tváří, jakože ‚vědí‘ co dál. Ale nejsem o tom přesvědčený,“ napsal doslova Petrov na sociální síti Facebook.

Prozradil proto, co hodlá dělat on sám.

„1) pokud vydělávám, mám utrácet

2) pokud utrácím, mám utrácet doma

3) pokud utrácím doma, mám sledovat, jestli ty peníze vytečou ze země, anebo je ten, komu je dám, s velkou mírou pravděpodobnosti hlavně reinvestuje tady,“ napsal Petrov.

„Budu ‚ostřížím zrakem‘ sledovat výdaje státu, aby se neutrácelo z jiných důvodů, než nezbytně nutných. Uznávám, že do toho až tak nevidím, ale dvě miliardy do médií na posílení "domácího turistického ruchu" ve mě budí podezření, že jde o něco jiného, když "domácí" turistické destinace praskají ve švech. Úředníka, který s tím jako první přišel, bych nechal prověřit a odehnal bych ho od veřejných peněz,“ rozvedl myšlenku.

Ohledně nošení roušek zdůraznil že si je vědom toho, že nošením roušky chrání své spoluobčany. Konstatoval však také, že ji nehodlá nosit všude.

„Roušku nenosím kvůli sobě, ale kvůli tomu, koho můžu ohrozit na životě, když se sloučí koronavirus s nějakým jeho oslabením. Bez přemýšlení, kdy a kam ji nosit, jen kvůli nařízení, považuji za buzeraci a syndrom ovce,“ pravil.

Osobně by prý neměl nic proti tomu, kdyby koronavirus dostal, protože čím rychleji se promoří zdravá část populace, tím lépe.

Vadim Petrov prozrazuje, co bude dělat

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …