Nebude klid. Premiér David Cameron přece zradil vlastní stranu. Profesor Tomský o budoucnosti Británie

18.06.2016 4:00

Politolog Alexandr Tomský se vyjádřil k současné situaci ve Velké Británii, kdy byla včera zavražděna labouristická poslankyně Jo Coxová. Žena, která prosazovala setrvání země v Evropské unii. O Brexitu se přitom bude hlasovat za šest dní.

Nebude klid. Premiér David Cameron přece zradil vlastní stranu. Profesor Tomský o budoucnosti Británie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Alexander Tomský

„Krajní pravice v Británii neposiluje. Britové jsou rozumní a mají heslo: Nebýt extrémní,“ poznamenal úvodem v pořadu Události komentáře k celému případu a k obvinění krajního pravicového extremisty z vraždy Tomský. Hovoří se však i o psychické narušenosti pachatele. „Proto by se na ten krajně pravicový výkřik Británie především, který měl zaznít, neměl brát až takový zřetel,“ myslí si Tomský.

Britové jsou podle něj nejméně emocionálním národem v Evropě. „Ty strašidelné scénáře, kterými hrozí vláda, neberou vážně. Proto průzkumy veřejného mínění se přesouvají od zůstaneme k tomu odejdeme,“ dodal Tomský s tím, že základem všech argumentů je suverenita. 

Podle Tomského je nyní jasné, že situace nahrává těm, kteří chtějí, aby země zvolila setrvání v Evropské unii. Ať už to však dopadne jakkoliv, Tomský nevěří, že bude v zemi klid. 

„Nebude klid. Premiér David Cameron přece zradil vlastní stranu, která volí výstup z Unie,“ uzavřel Tomský. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…