Nebudou dotace z EU! Za trest! V USA píší o naší části Evropy

15.01.2020 10:14 | Zprávy

Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost vládne v Polsku od roku 2015 a podle amerického listu Washington Post se vláda, kterou označuje za populistickou, po celou dobu snaží dostat pod kontrolu justici. Může narazit v EU, a může z EU dokonce i odejít. Ale je tu ještě jiná možnost. Polská vláda prý může táhnout za jeden provaz s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, jehož list označil za autoritáře.

Nebudou dotace z EU! Za trest! V USA píší o naší části Evropy
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Konzervativní strana Právo a spravedlnost po nástupu k moci zasáhla proti ústavnímu soudu a později se snažila upravit i složení nižších soudů, Pod tlakem EU však svou justiční reformu zbrzdila. Na konec roku 2019 však přijala zákon, který omezuje nezávislost soudců. Praví se v něm, že soudce, který bude kritizovat vládu nebo se jinak politicky projevovat, vyslouží si pokutu, nebo dokonce vyhazov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Komunisté

Dokážete sobě a vlastně i mně odpovědět na otázku, proč je pravděpodobný návrat komunistů do Sněmovny? Nemyslíte, že je to i vina této vlády, že je to její selhání? Hlavně v sociální politice? Nebo proč myslíte, že je lidé volí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ještě než Fiala promluvil, voliči se skoro poprali mezi sebou

9:40 Ještě než Fiala promluvil, voliči se skoro poprali mezi sebou

„Nechci, aby se naše země posouvala někam na východ, aby tady vládlo ANO s SPD a komunisty, a zase z…