Nečas nevyslyší usnesení sněmovny. Vondru nedá

19.06.2011 14:56

Premiér Petr Nečas (ODS) nevyslyší usnesení sněmovny a neodvolá ministra obrany Alexandra Vondru (ODS). Řekl to neděli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Nečas nevyslyší usnesení sněmovny. Vondru nedá

Usnesení prosadila ve sněmovně levice, podle Nečase ale není pro vládu nijak závazné. Premiér v této souvislosti poznamenal, že každý ministr je odvolatelný. Sněmovní výzva prosazená KSČM a ČSSD podle něj ale důvodem k Vondrovu odvolání nebude. 

Související:


"Na základě tohoto usnesení, které je v rozporu s duchem ústavy a zákony České republiky, samozřejmě nemůže být odvolán jakýkoli člen vlády," prohlásil premiér. Podobné výzvy podle něj patří k parlamentnímu koloritu. 

Podle opozice by měl Nečas nechat Vondru odvolat kvůli údajně předražené zakázce pro firmu Promopro při českém předsednictví EU. Levice tento požadavek prosadila do sněmovního usnesení na schůzi, kde měl Vondra podezřelou zakázku vysvětlovat. Vládní partneři ODS - TOP 09 a VV - sněmovní jednání o Vondrovi umožnili, i když se ho neúčastnili. 


Vondra ve sněmovně uvedl, že nenašel na organizaci českého předsednictví EU "nějaké fatální selhání". Dílčí nedostatky se podle něho "samozřejmě dají najít vždycky". Vondra při vládní krizi nabídl Nečasovi rezignaci, premiér se za něho ve veřejných vystoupeních ale stavěl. 

Více z nedělních OVM: Lhali jste voličům u voleb, rozzuřil se Sobotka na Nečase

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…