Nečas nevyslyší usnesení sněmovny. Vondru nedá

19.06.2011 14:56 | Zprávy

Premiér Petr Nečas (ODS) nevyslyší usnesení sněmovny a neodvolá ministra obrany Alexandra Vondru (ODS). Řekl to neděli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Nečas nevyslyší usnesení sněmovny. Vondru nedá

Usnesení prosadila ve sněmovně levice, podle Nečase ale není pro vládu nijak závazné. Premiér v této souvislosti poznamenal, že každý ministr je odvolatelný. Sněmovní výzva prosazená KSČM a ČSSD podle něj ale důvodem k Vondrovu odvolání nebude. 

Související:


"Na základě tohoto usnesení, které je v rozporu s duchem ústavy a zákony České republiky, samozřejmě nemůže být odvolán jakýkoli člen vlády," prohlásil premiér. Podobné výzvy podle něj patří k parlamentnímu koloritu. 

Podle opozice by měl Nečas nechat Vondru odvolat kvůli údajně předražené zakázce pro firmu Promopro při českém předsednictví EU. Levice tento požadavek prosadila do sněmovního usnesení na schůzi, kde měl Vondra podezřelou zakázku vysvětlovat. Vládní partneři ODS - TOP 09 a VV - sněmovní jednání o Vondrovi umožnili, i když se ho neúčastnili. 


Vondra ve sněmovně uvedl, že nenašel na organizaci českého předsednictví EU "nějaké fatální selhání". Dílčí nedostatky se podle něho "samozřejmě dají najít vždycky". Vondra při vládní krizi nabídl Nečasovi rezignaci, premiér se za něho ve veřejných vystoupeních ale stavěl. 

Více z nedělních OVM: Lhali jste voličům u voleb, rozzuřil se Sobotka na Nečase

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…