Nečas si najal na rozvod elitního právníka. Radil ČEZu a učil na plzeňských právech

14.07.2013 7:13

Bývalý premiér Petr Nečas se rozvádí se svou manželkou Radkou. iDnes.cz píše, že na rozvod si najal zajímavé právnické eso Ondřeje Davida, spolumajitele advokátní kanceláře DBK Partners a hlavně jednoho z aktérů známé kauzy plzeňských práv.

Nečas si najal na rozvod elitního právníka. Radil ČEZu a učil na plzeňských právech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas
reklama

Vzhledem k chystanému obvinění ohledně politické korupce v případu třech bývalých poslanců ODS si Nečas obstaral také advokáta Josefa Lžičaře. iDnes.cz si však všímá hlavně jeho rozvodového právníka Ondřeje Davida. Ten prý byl jedním z nejbližších spolupracovníků Milana Kindla, děkana plzeňských práv proslavených neoprávněným rozdáváním titulů. "Dr. David mě zastupuje v rozvodovém řízení," potvrdil MF Dnes expremiér Nečas.

Advokát se prý věnuje hlavně obchodnímu právu, je například specialistou na řízení firem, jejich zakládání a správu. Léta také pracuje pro polostátní firmu ČEZ. Dříve měl na starosti například prodej podnikových bytů tohoto kolosu. Nyní jeho kancelář DBK Partners pracuje pro ČEZ jako poradce pro řízení a investice.

David je znám z kauzy golfového hřiště na Karlovarsku

Ondřej David vešel ve známost jednak kvůli plzeňským právům, kde byl společně s Kindlem u řady podezřelých zkoušek prominentních studentů, a jednak figuroval i v propírané kauze golfového hřiště Cihelny na Karlovarsku. Původní německý investor ho podezříval, že hřiště poslal do konkurzu a přihrál ho levně svým známým, jenže arbitráž proti státu prohrál. iDnes.cz dále píše, že David vždy jakékoliv pochybení odmítal.

Právník také dříve vlastnil soukromou vysokou školu v Karlových Varech, v jejíž akademické radě seděl léta Kindl a prorektorem pro studijní záležitosti byl právník Eduard Bruna. Ten nyní obhajuje někdejší šéfku premiérova kabinetu Janu Nagyovou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…