Nečase vítá citát z Bible

13.7.2010 10:30 dop.

Kulturně-hospodářské revue Fragmenty se nový premiér Nečas jeví doslova jako spása pro tuto zemi. A tak není divu, že od něj v duchu Bible očekává jen ovoce dobrého.

Nečase vítá citát z Bible

Velká očekávání v souvislosti se jmenováním nové vlády zaznívají z kulturně-hospodářské revue Fragmenty, kterou vydává Kulturní komise ČR pro cílovou skupinu vedoucích osobností průmyslu a politiky v čele s prezidentem republiky, senátory, poslanci, ministry a také finančníky či významnými podnikateli.

„V čele vlády stojí konečně po 13 letech zodpovědný a vzdělaný pravicový premiér, který si plně uvědomuje nebezpečí státního bankrotu a je odhodlán mu zabránit, jak jen to bude možné," píší Fragmenty a dávají tak najevo, že od pádu vlády Václava Klause přichází až s Petrem Nečasem jeho důstojný pokračovatel.

Schwarzenberg je zárukou, že nedojde k bankrotu ani k návratu levice

Fragmenty vidí nového premiéra jako spasitele a v úřadu ho vítají slovy Ježíše Krista z Evangelia sv. Matouše, sedmé kapitoly. V nich zaznívá, že dobré stromy nemohou nést zlého ovoce, stejně jako zlé stromy nemohou nést ovoce dobrého. „A tak tedy po ovocích jejich poznáte je," dává revue touto citací najevo, že od Nečase čeká jen to dobré.

Občané si totiž podle Fragmentů stále neuvědomují, že bankrot státu by pro ně znamenal, že by se ráno probudili a místo 1000 Kč by měli v peněžence například korun padesát. Zárukou toho, že nedojde k bankrotu ani k návratu levice je podle nich Karel Schwarzenberg, který založil svoji stranu TOP 09 proto, aby nevyhráli komunisté. Nikdy svá tvrzení neodvolal, což ho činí v očích veřejnosti tak oblíbeným.

Čtěte také:

Nebudu ve vládě trpět žádné partajničení, řekl Nečas 

Lidé za škrty musí vidět smysl, říká Nečas 

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…