Nečasová nemá s trestním oznámením na Šlachtu nic společného, tvrdí její obhájce

12. 2. 2014 21:28

Jana Nečasová, původně Nagyová, se distancuje od trestního oznámení na šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu, které podal její manžel, bývalý premiér Petr Nečas kvůli zveřejnění záběrů z jejího zatčení. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Nečasová nemá s trestním oznámením na Šlachtu nic společného, tvrdí její obhájce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Eduard Bruna, obhájce Nečasové, s tímto Nečasovým krokem nesouhlasil. „Slyšel jsem, že se to chystá, a říkal jsem, že se mi to nelíbí. Proto jsem také klientku od toho držel co nejdál, abychom s tím neměli nic společného," sdělil serveru Lidovky.cz.

Obává se totiž, že by spojení jeho klientky s trestním oznámením mohlo zhoršit její pozici v celé kauze. Nečasová totiž čelí obvinění z uplácení tří exposlanců posty ve státních firmách v takzvané kauze trafik pro exposlance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra, dále je stíhaná kvůli sledování Nečasovy bývalé ženy Radky vojenskými špióny.

Zveřejnění videa teď neřešíme, říká Bruna

„Mám pocit, že to pro ni není zrovna dobrá pozice. Jsem zkušený a vím, že osobní animozity zhoršují pozici dotyčného člověka," poznamenal Bruna. „Řekl jsem jí, že doporučuji, aby se o to vůbec nezajímala a nevstupovala do toho. Ona řekla, že souhlasí a do ničeho vstupovat nechce. Zveřejnění videa se nám nelíbí, ale nechceme to nyní řešit," dodal.

Nečas s trestním oznámením na Šlachtu spojuje svoje obvinění v kauze. Domnívá se totiž, že se jedná o pomstu. „Považuji obvinění za odvetu proti mé osobě za podané trestní oznámení a za tvrdou kritiku postupu ÚOOZ," napsal v prohlášení pro server Reflex.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…