Nechceme svrhnout vládu, brání se Dufek. Protestoval i proti Zemanovi

13.06.2011 21:43

V pondělním HydeParku usedl do studia předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Již poněkolikáté zdůraznil, že stávka, která je naplánována na čtvrtek, není politická. "Nejde nám o svržení vlády, ale o to, zvrátit postoj vlády k reformám," řekl Dufek v ČT.

Nechceme svrhnout vládu, brání se Dufek. Protestoval i proti Zemanovi

"Kdysi jsme organizovali stávku a blokádu proti politice a krokům, jež navrhovala vláda Miloše Zemana (ČSSD). Myslím, že to je snad dostatečný důkaz toho, že nejdu ani napravo, ani nalevo. Kvůli tehdejším krokům jsem měl dokonce zákaz vstupu do Strakovy akademie. Jednoznačně si ale myslím a stojím za tím, že je třeba asociální reformy změnit," zdůraznil Dufek.

SLEDUJEME téma: STÁVKA 

V HydeParku zaznělo mimo jiné také hned v úvodu to, že podle bleskového průzkumu veřejného mínění, podporuje stávku odborářů v zemi 70 procent lidí. Přesto se obejvila na sociální síti Facebook stránka s názvem: Za mě nestávkujete. V době, kdy běžel pořad, bylo v této skupině skoro 30 tisíc fanoušků.

SLEDUJEME téma: ODBORY

Ukázalo se, že stránku založil oblastní manažer ODS pro Prahu 6, nyní ji spravuje Adam Reinbergr, výkonný ředitel agentury Booster Prague. Ta mimochodem stála vloni za natočením klipu Mádla a Issové Přemluv bábu, přemluv dědka.

"Stránka ale není politická, nestojí za ní žádná politická strana, byla to vlastně jen osobní iniciativa," řekl však překvapivě v ČT Reinberg.

Čtěte také:

Bohumír Dufek také konstatoval, že odboráři i lidé, za které se chtějí ve stávce brát, jsou ochotní si "utáhnout opasky".

Zdůvodnil tak výroky, v kterých se často ozývá, že stávku chtějí pouze lidé, kteří nechctějí pracovat, nechtějí úspory a jsou pohodlní.

Opasky utáhnout, ale ne se nechat ožebračit

"Oni jsou ochotní si opasky utáhnout, ale ne se nechat ožebračit. Je třeba, aby se vláda začala zajímat i o lidi a ne jen o své vlastní kapsy," vysvětlil Dufek.

Dodal také, že ač je každá republika zralá na nepokoje, nechce, aby se to stalo v Česku - byť dochází k jasné destabilizaci. Připustil, že může dojít ze strany lidí, kteří budou nadále sociálně ožebračováni, k různým radikálnějším akcím.

Palcováním nakonec diváci ohodnotili vystoupení šéfa odborů v poměru 49 a 51 procent. O něco vyšší procento bylo diváků, které Dufek přesvědčil.  

Psali jsme:
Táňa Fischerová podpořila stávku: Nečasova vláda odhodila masku

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Best. Zaměřil…