Nechci Vondrovi radit. Voliči vyslali jasný signál, říká Tluchoř

23.10.2012 15:30

ODS neuspěla v posledních pěti volbách. A nyní se dá volební výsledek označit za debakl, říká poslanec ODS Petr Tluchoř. Nyní by měla strana, jak řekl poslanec serveru Prvnizpravy.cz, změnit svou politiku.

Nechci Vondrovi radit. Voliči vyslali jasný signál, říká Tluchoř
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř
reklama

ODS podle Tluchoře neuspěla v posledních pěti volbách. "A nyní se dá volební výsledek označit za debakl. Každý chápe, že je potřeba změnit politiku ODS a od toho je předseda strany," uvedl na dotaz, jaký díl viny nese za tento výsledek předseda strany a premiér Petr Nečas a zda by měl z této porážky vyvodit osobní zodpovědnost.

Jde mi o ODS, ne o funkce, tvrdí

Poraženým byl v ODS i donedávna senátor Alexandr Vondra, který je místopředsedou strany. Svůj senátorský mandát neobhájil, když se mu nepodařilo ani postoupit do druhého kola. "Nemám ambici radit Alexandru Vondrovi. On sám jistě chápe, jaký signál mu voliči vyslali," odpovídá Tluchoř na dotaz, zda by měl Vondra z vedení strany odejít.

Naopak Jiří Pospíšil a ODS na Plzeňsku se jako jediná může pochlubit vítězstvím. Pospíšil je místopředsedou strany a možná by mohl na kongresu pomýšlet na silnější pozici. "To je záležitostí kongresu a myslím, že ten volební výsledek na Plzeňsku ocení," říká Tluchoř.

On sám prý ale žádné ambice kandidovat do vedení nemá. "Mé kroky nejsou motivovány jakoukoli personální ambicí. Jde mi o záchranu ODS," tvrdí bývalý šéf poslanců a muž blízký Mirku Topolánkovi.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …