Nechte Xavera na pokoji! Moderátora se zastala petice

14.01.2021 10:24

Po internetu kolují hned dvě petice. Jedna hlásá, že Luboš Xaver Veselý do Českého rozhlasu jednoznačně patří. „My, níže podepsaní, odmítáme kádrování za názory a kritiku kolegů,“ říkají signatáří této petice. Ve druhé petici je naopak zdůrazněno, že se Luboš Xaver Veselý chová natolik nepřijatelně, že v Českém rozhlasu jakožto veřejnoprávním médiu s dobrou pověstí nemá co pohledávat.

Nechte Xavera na pokoji! Moderátora se zastala petice
Foto: repro TV Barrandov, tan
Popisek: Luboš Veselý na Barrandově
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 14912 lidí

Moderátor internetové televize XTV a spolupracovník Českého rozhlasu Luboš Xaver Veselý, je znám tím, že se nezdráhá říkat, co si myslí. 

Petice ZDE

Svou pověst znovu potvrdil i ve svém streamu vysílaném již v roce 2021, kde o moderátorce publicistiky Veronice Sedláčkové, prohlásil, že je „zatížená genderovým, korektním, debilním stylem, tak, aby se zavděčila svým pokrokovým šéfům na ČRo Plus“.

Několik kolegů novinářů se Sedláčkové zastalo. Ozvala se moderátorka pořadu ČT 168 hodin Nora Fridrichová, komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo či novinář Radek Bartoníček ze serveru Aktuálně.cz.

Moc prosím, dali byste mi echo, až se Český rozhlas veřejně postaví za svou kvalitní novinářku Veroniku Sedláčkovou, do které se sprostě navezl jeho občasný moderátor Luboš Veselý? Nerada bych to propásla, díky,“ napsala na sociální síti Twitter.

„Díky ze ten dotaz. Také se velmi připojuji... Kdysi jsem věřil, že pana Veselého post radního změní k lepšímu, ale krutě jsem se mýlil. Je strašně smutné, že vedení rozhlasu - pokud se nemýlím - se dosud někoho tak slušného, jako je Veronika Sedláčková, nezastalo,“ přidal se Bartoníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Cikáni mi rozmlátili hubu, kde jste byli?!“ Zaplaťte a jděte, řekla policie. A dál? Hamáček se osype

11:00 „Cikáni mi rozmlátili hubu, kde jste byli?!“ Zaplaťte a jděte, řekla policie. A dál? Hamáček se osype

Buď začíná přibývat otevřených restaurací a hospod nebo alespoň incidentů s nimi. Kromě restaurace U…